Щодо режиму роботи дніпровських водосховищ у квітні

20.04.2018
1115

Каскад дніпровських водосховищ створено для забезпечення водними ресурсами населення та усіх галузей економіки. Його експлуатація здійснюється відповідно до режимів роботи водосховищ, які встановлюються відповідно до Правил їх експлуатації. З метою безпечного пропуску водопілля Правилами експлуатації передбачене передповеневе спрацювання каскаду водосховищ з урахуванням гідрологічного прогнозу обсягу водопілля, що надається Укргідрометцентром.

Для оперативного реагування на розвиток водопілля у період березня – квітня встановлення режимів та їх коригування здійснюється щодекадно. Особливістю проходження водопілля у 2018 році є пізнє формування його піку (3 декада квітня) та початок нересту риби з 1 квітня. Відповідно до Правил експлуатації каскаду дніпровських водосховищ їх наповнення до нормального підпірного рівня (НПР) здійснюється під час проходження піку та спаду повені.

Порушення правил експлуатації водосховищ, а саме передчасне наповнення водосховищ до проходження піку водопілля призвело б до затоплення та підтоплення прилеглих до водосховищ територій у м. Києві, Київській, Черкаській, Кіровоградській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій та Херсонській областях. Одночасно, Держрибагентством запропоновано наповнити Київське водосховище до позначки 102,90 -103,00 м БС (рівень НПР).

Данні позначки Держрибагентство мотивувало забезпеченням сприятливих умов для водних біоресурсів під час проходження нересту. З метою максимального сприяння нересту риби за умов, що склалися, Міжвідомчою комісією по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на підставі прогнозу Укргідрометцентру було запропоновано встановити оптимальні режими роботи водосховищ з поступовим наповненням Київського (до відмітки 102,5 мБС станом на 23 квітня) та Кременчуцького (до відмітки 80,10 мБС станом на 1 травня) водосховищ.