Фермер з Бериславського району звернувся до польських аграріїв

24.02.2024
4905

Я український фермер з деокупованої частини Херсонщини, який змушений в умовах війни, замінованих полів, втраченої сільгосптехніки, вщент знищеної інфраструктури…

З такими словами звернувся до своїх польських колег  херсонський аграрій, депутат Херсонської обласної ради Ігор Йосипенко, інформує видання Район.Берислав

«В умовах кадрового голоду, бо хлопці пішли на війну, замінованих/зруйнованих портів, вкрай дорогої логістики, відсутності достойного банківського фінансування, поборів перевіряючих структур на всіх рівнях, без пільг на податки під час війни, тощо… примудряюсь вирощувати та продавати зерно без суттєвого зростання цін», − написав Йосипенко.

Він також зазначив, що польський фермер з усіма умовами та благами/компенсаціями Євросоюзу, без війни, без замінованих полів, і решти наших українських «принад» − не може конкурувати з українською продукцією?

«То хто ж тоді винен?», − запитує  Ігор Йосипенко

Аграрій нагадав, що  результат таких дій своїх колег з Польщі може бути карколомним.

На думку Йосипенка відсутність розуміння, що виходить за межі вузького інтересу польського фермера, призведе до стратегічної поразки обох країн.

«Просто Україна впаде раніше, а Польща згодом», − наголосив він.

«Саме так було в нашій історії у 17-18 століттях. Від стратегічної тупості влади України та Польщі  завжди виграють інші, тоді це були росіяни та німці. Хто буде зараз?», − резюмував пан Йосипенко.