Прихована ліквідація навчальних закладів в Новокаховській громаді

06.08.2021
1037

Під виглядом оптимізації та реформування закладів освіти планується банальне закриття шкіл та скорочення педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу. Нагадаємо, що влада в Новокаховській громаді належить представникам Слуг Народу, НТЖ та ОПЗЖ.

Право називатись ліцеями матимуть ті заклади, яким вдасться набрати не менше чотирьох десятих, одинадцятих і дванадцятих класів.

Замість загальноосвітніх шкіл з 1 вересня 2022 року у Новокаховській громаді працюватимуть ліцеї і гімназії. Про це на засіданні виконавчого комітету міськради повідомила начальниця відділу освіти міськради Лілія Микитенко, повідомляє видання Новий день

— Назви закладів і їхні установчі документи необхідно до цього часу привести у відповідність до Закону “Про повну загальну середню освіту”. Адже з 2022/2023 навчального року з державного бюджету фінансуватимуть виключно ліцеї, гімназії і початкові школи, — сказала вона.

Наприкінці липня виконком схвалив проєкт Програми трансформації мережі закладів освіти міськради на 2021-2024 роки. За цим документом пропонується припинити набір до 10 класів у Веселівському ліцеї, який з 1 вересня 2022 року матиме назву гімназія №5. У гімназію №7 перейменують ліцей у Козацькому. З 2023 року мають припинити набір до 10 класів у гімназіях №1 ім. О. П. Довженка, №3, №6, №8, №9, №10 і Дніпрянській гімназії №4.

Отримати профільну середню освіту учні Новокаховської громади зможуть у нещодавно створеному на базі колишньої школи №4 академічного ліцею “Спектр”.

— Також у нас працюватиме ліцей №2 ім. А. Бахути. Але такий статус заклад матиме, якщо вони зможуть набрати не менше 100 учнів і забезпечити чотири 10-х класів. Крім того, в ліцеї повинно бути не менше чотирьох одинадцятих і чотирьох дванадцятих класів, — зазначила Лілія Микитенко.

Остаточно Програму трансформації мережі закладів освіти в Новокаховській громаді має затвердити міська рада.