На яких умовах придбали лінійний прискорювач для Херсонського онкодиспансера?

30.06.2021
835

23 квітня депутати Херсонської обласної ради ухвалили рішення № 189, яким дозволили КНП “Херсонський обласний онкологічний диспансер” укласти договір фінансового лізингу для придбання лінійного прискорювача, пише херсонець Віталій Карпенко  у Фейсбуці

Дивіться за руками. Відповідно до п. 13 ч.5 ст. 3 ЗУ “Про публічні закупівлі”, його дія не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги фінансових установ щодо надання кредитів, гарантій, лізингу та послуги, допоміжні до фінансових послуг.

Тобто якщо вам потрібно щось придбати без тендеру, поза Prozorro, і взагалі без розголосу про надмірно завищені ціни, ви просто… купуєте це у лізинг.

При цьому в самому рішенні вказана вже навіть марка обладнання – Halcyon.

Вочевидь, це зроблено для того, щоб якщо керівництво онкодиспансеру раптом вирішить придбати якийсь Siemens або інший прискорювач, зробити це було неможливо.

Не будемо підіймати питання необхідності такого устаткування для онкодиспансеру – напевно його не вистачає, як і по всій країні.

Але хочеться звернути увагу шановного панства три питання:

1. Чи розуміли депутати, коли голосували за це рішення, що тепер лізингодавець (а це АТ “Укрексімбанк”) самостійно, без урахування думки представників регіону, визначає продавця та марку обладнання, яке він потім передає в лізинг?

2. Чи в курсі прокуратура Херсонської області та Генеральна прокуратура України, що визначивши рішенням сесії марку обладнання, депутати порушили принципи добросовісної конкуренції, рівності учасників ринку та прозорості відбору?

3. І третє. Чи свідомо бере у цій корупційній схемі участь АТ “Укрексімбанк”? Питаннячко дещо риторичне. Бо важко повірити, що у банкірів є необхідний досвід та кваліфікація у радіології, щоб провести необхідне дослідження ринку та обрати кращу пропозицію. Зрозуміло, що всі заздалегідь знають компанію, в якій купувати лінійний прискорювач за податки херсонців.

Я не знаю, скільки фактично коштує цей Halcyon і скільки складе “відкат” для учасників схеми від тих “не більше 55 млн. грн.”, вказаних у рішенні. Але окрім корупції, яку вже 7 років з часів Революції Гідності намагаються викорінити активісти та наші іноземні партнери, ця “закупівля” полегшить бюджет ще й на 10,7% річних у гривнях, які сплатять банку за цю оборудку. Бо ставку теж вказано у рішенні облради, щоб посадовці банку, які сприяли реалізації корупційної схеми, отримали квартальні чи річні премії.