Фіксується збільшення випадків захворювання COVID-19 в окупованому Криму, проте влада України заявляє, що КПВВ будуть працювати у штатному режимі

14.12.2020
888

За останні сім днів в тимчасово окупованому Росією Криму заявили про 2455 нових випадків захворювань на коронавірусну інфекцію та про 77 смертей від COVID-19. Згідно із заявами окупаційної «влади», наразі на українському півострові загалом підтверджено 23 392 випадки COVID-19, з яких 526 — летальні, про це повідомляє видання QHA

Також, «Кримська правозахисна група» нагадує, що озвучена окупантами «статистика» є заниженою і не відображає реальної епідемічної ситуації.

За інформацією джерел КПГ в системі охорони здоров’я Криму, статистика захворюваності та смертності на півострові істотно занижена окупаційною владою, — йдеться у повідомленні.

Про відсутність життєво необхідних медикаментів та антибіотиків в аптеках Криму місцеві мешканці почали заявляти ще на початку листопада. Про цю проблему заговорили представники окупаційної «влади» цього тижня під час засідання «штабу щодо поширення COVID-19».

Від громадян надходить велика кількість скарг, пов’язаних з відсутністю конкретних лікарських препаратів в аптечних мережах. Це стосується і пільгових медикаментів, і відсутність ліків в цілому, — озвучив «глава» Криму Сергій Аксьонов.

«Міністр охорони здоров’я» Олександр Остапенко додав, що був зроблений зріз звернень громадян з питань відсутності ліків. «Є проблеми у Нижньогірському, Чорноморському, Ленінському районах, по містах Алушта і Керч, Євпаторія і Феодосія. Найчастіше це антибактеріальні препарати та їхні аналоги», — сказав окупаційний «міністр».

Як саме вирішувати проблему — окупанти не сказали, але Аксьонов наголосив, що «так бути не повинно».

«Глава кримського відділення Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська під час засідання «штабу» сказала, що триває ріст захворюваності пневмоніями від початку року. При цьому окупанти заявляють, що серед виявлених пневмоній коронавірусна інфекція нібито становить менше третини.

Від початку року захворюваність позагоспітальними пневмоніями в Криму зросла на 300%. При цьому ковідні пневмонії становлять 26% від усіх зареєстрованих, пневмонії бактеріальної етіології — 16%. Усі інші — пневмонії нерозшифровані, — повідомила «Глава кримського відділення Росспоживнагляду» Наталя Пеньковська.

Водночас «віцегубернатор» окупованого Севастополя Олександр Кулагін розповів про ріст пневмоній. «За останні сім днів у нас значне зростання позалікарняних пневмоній, фактично у 1,5 рази, які не підтверджені або підтверджуються вже після того, як людина потрапила в стаціонар», — сказав він під час засідання «адміністрації» міста. Також збільшилася кількість пацієнтів, які потребують кисневої підтримки.

Через епідемічну ситуацію у школах Севастополя, спортивних секціях і установах додаткової освіти канікули розпочнуться 21 грудня і триватимуть до 10 січня. Студенти технікумів і коледжів підуть на канікули з 1 по 15 січня, щоб встигнути здати грудневу сесію. Дитячі садки ж працюватимуть в штатному режимі.

Новорічні свята окупанти у Севастополі не скасовують, але заявили, що в навчальних закладах вони пройдуть до 19 грудня. До 18 грудня у школах проведуть проміжну атестацію і поставлять оцінки.

«Кримські новини» повідомляли, що окупанти вказали лікарям в Криму писати у причинах смерті супутні хвороби, не вказуючи захворювань на COVID-19.

Нагадаємо, віцепрем’єрка Росії Тетяна Голікова оголосила, що ліжковий фонд для пацієнтів з COVID-19 в Криму зайнятий вже на 93,6%, що є «критичною ситуацією».

Всупереч стрімкому поширенню COVID-19, «глава» Криму Сергій Аксьонов заявив, що «нехай туристи приїжджають» до кримських готелей, «а ось корпоративи доведеться заборонити».

НЕЗВАЖАЮЧИ НА ПОСИЛЕНІ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ У СІЧНІ, КПВВ ПРАЦЮВАТИМУТЬ У ШТАТНОМУ РЕЖИМІ

Незважаючи на посилені карантинні обмеження з 8 по 24 січня, усі контрольно-пропускні пункти в‘їзду-виїзду продовжать працювати у штатному режимі. Сьогодні, на засіданні Кабінет Міністрів вніс зміни до своєї постанови N641.

Відтак, з 8 по 24 січня включно 2021 року в Україні будуть запроваджені посилені карантинні обмеження задля того, аби не допустити розгортання нової хвилі захворюваності на COVID-19.

При цьому, за ініціативи Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України було збережено штатну роботу усіх КПВВ. Члени Уряду підтримали дану пропозицію.

«Ми засуджуємо блокування роботи КПВВ з боку РФ як на адмінмежі з Кримом, так і на Донеччині та Луганщині. Ми розуміємо, що люди і так знаходяться в заручниках окупаційних режимів. При цьому, аби потрапити на підконтрольну територію люди проходять усі кола пекла, адже окупаційні режими майже не пропускають людей, а якщо і пропускають, то вимагають стоси якихось папірців. Ситуація дуже складна, але ми зі свого боку зобов‘язані просто зробити усе, що від нас залежить, аби максимально забезпечити дотримання прав людей на отримання гідної медичної та соціальної допомоги на підконтрольній території, права бути з родиною та інші. І я щиро вдячний членам Уряду за підтримку», – наголосив Віцепрем‘єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.