Важливою передумовою входження України у світове співтовариство є повага до авторських інтелектуальних прав

12.03.2018
13

На початку свого виступу на сьогоднішньому засіданні Погоджувальної ради, від імені Комітету з питань науки і освіти та від імені нашої фракції, я подякував Голові Верховної Ради України Андрію Володимировичу Парубію за дотримання ним свого слова та призначення у вівторок, тобто завтра, Дня інтелектуальної власності.

Ми розуміємо, що важливою передумовою входження України у світове співтовариство є повага до авторських інтелектуальних прав та забезпечення їх належного правового захисту, у чому ми сьогодні, на жаль, маємо певні проблеми.

Тому прийняття цих законопроектів дозволить не лише підвищити рівень захисту авторських та суміжних прав вітчизняних авторів, але й значно посилить позиції нашої держави у сфері інтелектуальної власності на міжнародному рівні.

Також у своєму виступі я зазначив про необхідність включення до розкладу пленарних засідань цього тижня також внесеного Кабінетом Міністрів України законопроекту №5699 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони інтелектуальної (промислової) власності” та, фактично альтернативного до нього за своїм змістом, законопроекту №5419 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення публічності і недопущення зловживань в сфері реєстрації та обігу знаків для товарів і послуг, а також захисту та створення умов для реалізації прав їх власників”, поданого народним депутатом України Вікторією Пташник спільно з колективом співавторів.

Тому було б дуже бажано, щоб ми вже на цьому тижні розглянули увесь пакет з п’яти законопроектів щодо врегулювання низки питань інтелектуальної власності. В крайньому випадку, необхідно розглянути законопроекти №№ 5699 і 5419 в одному пакеті не пізніше наступного пленарного тижня.

Крім того, я повідомив, що на виконання взятих на себе зобов’язань дорожньої карти щодо виконання зобов’язань України в межах асоціації з ЄС, вже в цю середу на засіданні Комітету ми затвердимо склад робочої групи, яка розпочне роботу над підготовкою до другого читання законопроекту №7466 “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”, яку ми плануємо закінчити у найкоротші терміни та винести узгоджений проект цього Закону на розгляд Парламенту.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у своєму зустрічному слові повідомив, що через критичний ліміт парламентського часу на цьому тижні ми зможемо розглянути лише три законопроекти, по яких є голоси, а саме – №№ 5694, 6023, 4571. Поставити ж ще два законопроекти, по яких ми будемо бурхливо вести дискусію протягом години і не вийдемо на результат – це буде неефективним і неправильним.

Тому Андрій Володимирович запропонував, нашому Комітету попрацювати над проектами законів №№ 5699 і 5419 та надати пропозиції щодо остаточного завершення питань інтелектуального блоку. “Дайте формулу і я обіцяю, як завжди, підтримати Вашу позицію і Вашу ініціативу” – зазначив Голова Парламенту.

Ця пропозиція знайшла підтримку у нашому Комітеті і вже найближчим часом буде створена робоча група яка напрацює єдиний алгоритм, який надасть змогу узгодити положення законопроектів 5699 і 5419.

Пропоную до вашої уваги відео мого виступу на Погоджувальній раді,. а також оцінку роботи нашого Комітету народним депутатом України Вікторією Пташник та 1-й віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим.