Про розширенне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

06.06.2019
7678

Головним питанням сьогоднішнього розширеного засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти став проект Закону України «Про фахову передвищу освіту».

До законопроекту було подано понад 340 пропозицій. Через це робоча група з майже 90 фахівців працювала над узгодженням тексту законопроекту до розгляду на Комітеті майже щоденно протягом останніх трьох тижнів. Були розглянуті різні, часом асиметричні пропозицій для того, щоб сьогодні законопроект було одноголосно підтримано усіма членами Комітету.

Завдяки спільним зусиллям народних депутатів, членів експертної групи та всіх тих, небайдужих до фахової передвищої освіти, ми зуміли знайти компроміс у найбільш дискусійних його нормах, зокрема щодо визначення завдань, діяльності, повноважень та відповідальності наглядової ради, порядку проведення конкурсного відбору на посади керівників закладів фахової передвищої освіти, підготовки нормативної бази для запровадження принципово нової системи державного фінансування здобуття фахової передвищої освіти, суттєвих обмежень повноваження Державної служби якості освіти.

За результатами засідання, Комітет з питань науки і освіти під бурхливі оплиски всіх присутніх одноголосно прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України «Про фахову передвищу освіту» реєстр. № 8321-д прийняти в другому читанні та в цілому.

Не віриться, що фахова передвища освіта врешті-решт дісталася своєї фінішної прямої.

Щиро сподіваюся, що завтра Верховна Рада України внесе даний законопроект до порядку денного та прийме його, таким чином закріпивши статус фахової передвищої освіти на законодавчому рівні.