Співаковський: Сьогодні особлива дата нашого національного календаря

22.01.2019
591

Сьогодні особлива дата нашого національного календаря, яка заклала підгрунтя, стала предтечею української Незалежності. Рівно 100 років тому українці, розділені кордонами різних імперій, об’єдналися в одну державу. Вже тоді розуміли: сила нації у її єдності.

Свою волю жити разом у самостійній і соборній державі наші пращури закріпили 22 січня 1919 року в Акті злуки УНР і ЗУНР. Та молода республіка, на жаль, не встояла тоді у кривавому протистоянні на три фронти – проти кремлівського більшовизму, білогвардійського імперіалізму та польської експансії. Забракло не лише сили, а, перш за все, єдності і національного усвідомлення…

Ми відновили свою Незалежність у 1991-му. Та справжню ціну і цінність цього фундаментального для держави поняття, як «соборність», усвідомлюємо лише зараз. Уроки історії нам довелося засвоювати на практиці. Як нація ми пройшли непросте випробування на зрілість, і тепер твердо знаємо: соборність — це єдність багатоманітності, а не лише єдність території.

За останні п’ять років ми, як ніхто, навчилися консолідуватися перед найбільшими викликами ззовні. Нам би ще не завадило навчитися так само гуртуватися «задля» – задля економічного зростання, задля гідного майбутнього дітей, задля сильної європейської України. Не шукати розбіжностей і не розмінювати велике на дріб’язок, а єднати зусилля, щоб наша країна нарешті стала такою, якою ми її хочемо бачити.

Соборною, вільною, могутньою державою, в якій кожен громадянин почуватиметься впевнено та захищено.

Ubi соnсоrdia, ibi victoria — де злагода, там перемога, казали латиняни. Єдність завжди вартує більше, ніж відмінності. Тож нехай на шляху до нашої перемоги нам не забракне мудрості і сили духу. Бажаю всім миру, злагоди і гордості за свою державу. З Днем Соборності, Україно!