Разом із Юрієм Ніконовим, начальником управління освіти Херсонської міської ради, відвідав Херсонську школу № 27

25.01.2019
803

Разом із Юрієм Ніконовим, начальником управління освіти Херсонської міської ради, відвідав Херсонську школу № 27, яка працює із 80-х років. Тут створені гарні умови для освітнього процесу – навчальний заклад просторий і доглянутий. Школу обирає багато батьків для навчання своїх дітей.

Для мене як для очільника Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти важливо почути від колег-освітян, яких змін вони прагнуть і щоб вони висловили свою думку стосовно законодавчих змін, які відбуваються останнім часом в освітньому просторі. Тому багато уваги під час спілкування приділили саме законотворчим питанням. Але говорили і про прості життєві речі, які хвилюють кожного українця, це отримання Томосу Україною, комунальні послуги, політична ситуація в країні і за її межами.

Один з найголовніших моментів, на якому я хотів би зупинитись за результатами цієї зустрічі – це недостатній рівень співпраці місцевих депутатів із вчителями, про що сказав і Юрій Ніконов під час нашого спілкування. На жаль, херсонські депутати забули про те, що можуть вплинути на рівень зарплат вчителів у місті.

Наприклад, міський голова Києва підтримує вчителів столиці, забезпечивши їм суттєве підвищення зарплати. Безумовно, бюджет Києва набагато вищий за Херсон, але ж і у нашому місті великий профіцит, який дозволяє подбати про майбутнє покоління херсонців, підвищивши зарплату вчителям, покращивши матеріально-технічну базу шкіл, а отже забезпечити якісний рівень освіти. Хочу нагадати, що на відміну від міста, в Херсонській області діє Програма людського капіталу, яку підтримують і депутати обласної ради, і голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв, і голова обласної ради Владислав Мангер, за рахунок чого вдалося останнім часом знизити рівень міграції молоді з Херсонщини.

І лише забезпечивши гарні умови для вчителів, і майбутніх освітян у тому числі, можна говорити про розвиток області і міста. В освітніх закладах поки ще є вчителі фізики, математики, інформатики, але немає наступності у професії. Тож не треба забувати про соціальне партнерство між владою та закладами освіти для того, щоб Херсон не занепадав, а навпаки розвивався.