Вірний завжди! Морпіхи здобували право носити штормовий берет (ФОТО ВІДЕО)

24.05.2020
3406

У своє професійне свято понад 700 морпіхів отримали штормові берети


У військових частинах та підрозділах морської піхоти України сьогодні, 23 травня, пройшли урочисті заходи з нагоди Дня морської піхоти України.


Зокрема, особовий склад, який зараз знаходиться на військовому полігоні «Олешківські піски».


Саме 23 травня більш ніж сторіччя тому – у 1918 році – гетьман Павло Скоропадський видав указ України по Морському відомству «Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби».

Ми відзначаємо 102-гу річницю від дня створення морської піхоти України, – наголосив у своєму виступі командувач морської піхоти ВМС ЗС України генерал-лейтенант Юрій Содоль.


Сотні родин морських піхотинців перемістилися до нових гарнізонів у квітні 2014 року. Ми заново відроджувались, і вже через три місяці перша ротна тактична група була на Сході нашої держави. Завдання доводилось виконувати на складних та відповідальних ділянках. Ви виконували ці завдання з гідністю і честю, – зазначив командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко.


У морській піхоті право на носіння берету штормової хвилі не надається разом із підписанням контракту. Лише після проходження смуги перешкод морського піхотинця.

Як все відбувалось у 2020-му – «Чорноморці» розказав прес-офіцер 503 окремого батальйону морської піхоти Олексій Годзенко, який також брав участь у випробуванні.

Щоб бути допущеним до участі у подоланні смуги перешкод морського піхотинця, окрім хороших характеристик по службі, треба ще мінімум півроку прослужити.

Цього року морпіхи з різних підрозділів вперше проходили випробування на уніфікованій смузі – на полігоні Олешківські піски на Херсонщині. Раніше – кожен на своїй. Смуга складна, на ній трапляються і поранення.

«Це приблизно 5 кілометрів жорсткої «пересєчонки» , з купою перешкод типу колод, по яких треба ходити, лазити, колеса, траншеї, які заодно закидають димовими шашками. При тому з тобою поруч біжать інструктори і вчиняють психологічний тиск. Як ото в кіно показують американських спецназівців, які кричать – отут те саме. Останнє – це гора, на якій стоять сержанти в рукавичках, і вам треба всією групою піднятися туди і захопити, так би мовити, прапор морської піхоти, а вони вас в цей момент жорстко лупцюють і не дають цього зробити», – розказав Годзенко

Також він зауважив, що починаючи з позаминулого року на рівні з чоловіками смугу перешкод долають і жінки. Як доблесні українські морпіхи долали виклики – дивіться на фото та відео. Морпіхи на смузі перешкод. Фото: Залевський Віктор та  сторінка Командування морської піхоти у Фейсбуці