Він підірвав себе разом із мостом, щоб зупинити російські танки на Херсонщину

30.08.2022
3270

Поки можновладці, які так рвались до булави не розуміючи її значення і відповідальності за кожного українця, жалкували над пріоритетною своєю працею впродовж трьох років війни – над дорогами і мостами, українець сам замінував міст і підірвав із собою, аби не допустити ворога у Херсонську область.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк визнав, що однією з головним помилок у перші години після повномасштабного вторгнення РФ була неготовність нищити об’єкти інфраструктури, аби зупинити ворога, повідомляє сайт Миротворець

За його словами, у перші години після вторгнення, була присутня психологічна неготовність знищувати об’єкти критичної інфраструктури.

“На мою думку, одна з ключових помилок, це коли почалося інтенсивне вторгнення, але ніхто — ні наші громадяни, ні військові, ні ми як органи управління — не міг повірити в те, що це відбувається у XXI столітті та відбувається з нами. Того раннього ранку 24 лютого ми психологічно не були готові підривати мости, наприклад”, – сказав Подоляк.

Він додав, що ситуація змінилася вже ввечері 24 лютого.

“Перші кілька годин думали: ми вкладали кошти у комфорт для людей, як тепер руйнувати все це? Ось цю тодішню неквапливість вважаю фундаментальною помилкою. Однак десь о 18:00 вже побачив в очах рішучість: заради захисту країни все руйнуватимемо разом із цими російськими іржавими танками. Ми ж думали, що з того боку теж люди, що вони дбайливо ставитимуться до будинків, мостів та іншої інфраструктури”, – розповів Подоляк.

Він також визнав, що влада припустилася стратегічних, інформаційних та кадрових помилок.

Героїчний вчинок морпіха значно уповільнив просування ворога

Біля російського посольства у Празі його іменем назвали міст, а у Мукачеві – вулицю. 25-річний сапер Віталій Скакун загинув у перший день відкритої агресії Росії. Його підрозділ перебував у одному із найгарячіших місць – поблизу Кримського перешийку.

Міст Віталія Скакуна у Празі
фото: lidovky.cz

У перший день відкритої агресії Росії одним із найгарячіших місць на мапі України став Кримський перешийок, через який колони ворожої бронетехніки рвалися на Херсонщину. З метою виграти дорогоцінний час українське командування вирішило підірвати Генічеський автомобільний міст.

Виконати це завдання зголосився матрос Скакун.

Віталій замінував важливий стратегічний об’єкт, але вчасно відійти не встиг — до мосту вже рушили російські танки. За свідченнями побратимів, Віталій вийшов на зв’язок і повідомив про те, що підриває міст. Одразу ж пролунав вибух, унаслідок якого безстрашний морпіх загинув.

Ця самопожертва не була марною: героїчний вчинок Віталія значно уповільнив просування ворога, що дало підрозділу змогу передислокуватися та організувати оборону…

Земляки нині згадують про нього із сумом і гордістю, говорять, що він — «золота дитина, чемна і порядна, допитливий учень» — не міг вчинити інакше, бо був так вихований, що змалку не терпів несправедливості, першим ставав на захист Правди і Добра.

Віталій Скакун народився 19 серпня 1996 року в місті Бережани Тернопільської області. Навчався в Бережанський загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням англійської мови, де працювала педагогом-організатором його мама, потому закінчив Вище професійне училище № 20 у Львові, де здобув спеціальність зварювальника, вступив до Національного університету «Львівська політехніка».

2021-го тяжка недуга забрала життя його батька, мама поїхала на заробітки в Італію, у Бережанах мешкала старенька бабуся. Віталій обрав шлях воїна, уклавши контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України, обравши елітний підрозділ — 35-ту окрему бригаду морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського.

Віталій швидко став вправним воїном, оволодів військовою спеціальністю, обійняв посаду сапера інженерно-саперного відділення.

У ніч на 25 лютого старша сестра Наталя виклала на власній сторінці у мережі Facebook зворушливий пост із фото, де Віталій у колі рідних — ще всі щасливі, усміхаються. Текст — саме про те, за що зараз б’ються захисники України:

За визначну особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі Указом Президента України № 2022/74 від 26 лютого 2022 року. Матросу Скакуну Віталію Володимировичу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Вічна слава Героям!