Сергій Хлань: Важкий час відкриває обличчя багатьох людей

02.03.2020
3532

Сьогодні з нами спілкується народний депутат України 8 –го скликання, ТВО керівника Херсонської обласної організації партії «Європейська солідарність» Сергій Хлань


Розмова про майбутнє зрошувальної системи Херсонщини, імовірний пуск води до Криму. Про політичні плани, партійне будівництво, майбутнє ЄС та висновки з минулих років

Про зрошення, вартість води та воду на Крим

Влітку цього року прийнято закон про концесію, і по суті справи зараз приватизація не розглядається. Розглядається передача об’єкта в експлуатацію. Є ідея, яка на сьогодні наявна в КМУ, об’єднати два канали. Тобто канали і залишаються в державній власності, це і Каховський канал і Північно-Кримський канал. Але по суті вони залишаються як власники державного майна, а всю управлінську функцію планують передати на публічне акціонерне товариство «Води Таврії», яке фактично і буде займатися господарською діяльністю.

До чого це призведе?

Це призведе до монополізації процесу, до того, від чого я завжди остерігав коли з’являється один власник, від якого будуть залежати тисячі аграріїв. І спочатку, під цукерочкою здешевлення води та модернізації насосних станцій, а це саме так сьогодні і подається, що є така процедура енергосервіса, якою зараз займається водне господарство. Така процедура існує, тобто насосні станції фактично модернізуються за кошти інвесторів, але інвестори отримують різницю енергозбереження, тобто різницю тарифу і цим компенсують свої вкладення, але вони не беруть участі в господарській діяльності насосної станції. Вони не беруть участі в ціноутворенні подачі води. Тому цей енергосервіс він є вигідним і для держави і для інвесторів, які вкладають кошти.

Ідея концесії – це фактично безкоштовна приватизація. Державне майно віддається не просто в управління, а передається в таку собі неформальну власність. Коли на 50 років передається право займатися господарською діяльністю, ціноутворенням, впливом і фактично тиском на тисячі фермерів Херсонської області.


Про перспективи зрошення на Херсонщині розповів на підсумковій прес-конференції голови Херсонської ОДА народний депутат України Сергій Хлань. Він розповів, про те, що Херсонська обласна рада виділила 20 млн гривень на розвиток у наступному році меліорації на території нашої області.

Я так розумію, що це і Краснознам’янський каналі…

Це дві системи. Це Каховський магістральний канал з усіма Р1, Р2, Північно-Кримський, Краснознам’янський… Вся система зрошення.

Це ж можна припустити, що цей концесіонер зможе подавати воду і в окупований Крим на правах власності?

Безперечно. Лиш на правах не власності, а на правах концесії. І таким чином фактично прибирається «державна зрада». Тобто, якщо раніше ми казали, що держава Україна не може і не буде ніколи торгувати з окупантами, то на сьогодні ПАТ, приватна компанія, яка має в концесію «Води Таврії», вона безперечно може торгувати з якоюсь фірмою з Белізу і продавати воду офшорній Белізькій фірмі.

А та фірма буде продавати воду в окупований Крим. Або ж не потрібно йти в Белізу, а ті країни, які визнали анексію Криму чи визнали Крим російським, наприклад Венесуела. І венесуельська фірма буде торгувати з «Водами Таврії» абсолютно законно і абсолютно на зрозумілих правах з Кримом, бо вони визнають його російським.

Основні проблеми, які можуть виникнути у херсонських фермерів, якщо відбудеться така передача в концесію?

Якщо таке відбудеться, то минулорічна істерика стосовно подорожчання води на 7 копійок, яка потім притихла, і всі зібрали хороші врожаї і реалізували продукцію за хороші кошти, то в результаті співвідношення собівартості вода і кінцевий продукт, було не настільки критично і це видасться дитячим сміхом у порівнянні з тим що відбудеться в результаті. Бо на сьогодні держава в будь якому випадку дотує подачу електроенергії головній насосній станції Каховського магістрального каналу і не можу зараз точно сказати який там бюджет, але це відкрита інформація її можна подивитись в державному бюджеті України.

Вона датує працівників, тобто заробітну плату працівників головної насосної станції управлінського апарату. У випадку передачі цього в приватні руки, то відповідно ніяких дотацій не буде, все ляже на ціноутворення і ця ефемерна цукерочка про те, що вода здешевіє через модернізацію та енергоефективність, це все блеф, бо навантаження, яке ляже додатково, воно перекриє те здешевлення і навпаки підніме ціну на воду. Тому 7 копійок минулого року будуть видаватися дитячим сміхом.

Як ви вважаєте, херсонські фермери розуміють таку загрозу, що їх може чекати?

Це питання не сьогоднішнє. Воно періодично то загострюється то згасає. Думаю, що фермери дуже добре все це розуміють. Ця хвиля періодично то наростає, то спадає, вже мабуть звикли і серйозно до цього не ставляться. По типу, це якась чергова страшилка…

Розкажіть, чи будете щось робити, щоб привернути до цього увагу тощо

Поки це інсайдерська інформація від КМУ. Як тільки з’явится документ і він вийде в публічну площину, тоді можна буде говорити про реальну небезпеку.


Про партійне будівництво. Нещодавно ви стали т.в.о керівника партії «Європейська солідарність». Регіон у нас складний, хоча якщо взяти результати парламентських виборів, то по Херсону – 8%, по області – 6%. Тобто прохідний відсоток в принципі долали. Які першочергові задачі ставите перед собою і керівництво партії перед вами, а ви перед партійцями? .

Ми будемо готуватися до місцевих виборів, які заплановані на осінь. Маю сказати, що в парламентській кампанії пройшла повна дискредитація партії «Європейська солідарність» під ефемерними лозунгами, що ці крали, а ми «нові» прийдемо, красти не будемо, треба нових людей, ні в чому не заплямованих. Це привело до того, що на сьогодні ми бачимо, що «хуже нє стало», а стало «катастрофічно погано». Привело до того, що ВВП падає, промвиробництво катастрофічно падає і вже ширми нових облич наїлися. Повертаємося знову до тих людей, які можуть на собі тягнути економіку, котрі можуть говорити про підвищення заробітних плат, пенсій, котрі можуть і проводили реформи, які необхідні країні.

Тому повертаємося до професійних людей у владі і тут як ніколи актуальним стає партійне будівництво, бо прикриваючись своєю непрофесійністю у владі зе-команда фактично реанімувала проросійські настрої, запустивши в країну втікачів Портнова, Лукаш тощо. Сьогодні на загальнодержавних каналах України відбувається фактично «розрив горла» один одному.

І проєвропейськи налаштовані партії і проросійськи налаштовані партії. І в такій бійці ці «нові обличчя» продовжують валити країну, відволікаючи увагу людей на зовнішню політику, вони фактично докрадають залишки того, що можна було зберегти і примножити в умовах війни. Бо війна дала серйозний збій, і напад Росії на 30% знизив економіку нашої країни, тим не менше вдалося вийти з кризи і розпочати зростання. Однак, зараз як ніколи актуальним є мобілізація проєвропейського електорату. Як би не було, але більша частина нашої країни все ж налаштовані на членство в Європейському Союзі на членстві в НАТО. Тому нам дуже важливо реанімувати свій імідж, реанімувати проєвропейський напрямок, мобілізувати навколо себе проєвропейський електорат, йти на вибори і перемагати.

Діючим депутатам місцевих рад від БПП двері відкриті до «Європейської солідарності»?

Важкий час відкриває обличчя багатьох людей. Тому, ми зробимо висновки по тому, як вели себе люди в найтяжчі для нас часи, коли нас поливали брехнею, брудом, лиш би «помножити» наш рейтинг на нуль. Безперечно, буде проведено аналіз, в новий склад увійдуть лише ті, хто не здав своїх ідейних принципів, хто залишався на позиціях правди, на позиціях нормальних управлінських дій в тій чи іншій сфері державного управління і діяльності.

Керівний та кадровий склад районних організацій буде переглянутий?

Безперечно. У нас деякі однопартійці вже стали слугами народу, і ОПЗЖ і якісь нові місцеві течії і партії. Наша позиція дуже проста: ті, хто поміняв партійну символіку щоб утриматися в якомусь кріслі чи в якійсь більшості, ситуативній чи тимчасовій, то з такими людьми нам не по дорозі…

Спілкувався Тарас Бузак