Зеленський: Україна поки не збирається будувати дамбу на Північно-Кримському каналі в рамках державного проекту “Велике будівництво”

23.02.2021
931

Про це на всеукраїнському форумі “Україна 30. Інфраструктура” заявив Президент України Володимир Зеленський.

 

Дамба

Дамба на  Північно-Кримському каналі.  Мирненська громада

Він прокоментував інформацію, яку поширює російська преса з приводу Північно-Кримського каналу, що Україна нібито збиралася побудувати другу дамбу в рамках президентського проекту “Велике будівництво”.

“Поки не збиралися. Але читати про це треба. Іноді вони (ЗМІ Росії. – Ред.) Підкидають непогані ідеї”, – заявив Зеленський.

 

Раніше постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич заявив, що добудова дамби на Північно-Кримському каналі максимально унеможливить потрапляння води до тимчасово окупованого Криму, з іншого боку – дасть змогу значно покращити заходи з меліорації південних районів Херсонщини.

далі окупований Крим

Зазначимо, що ще у 2017 році було завершено перший етап будівництва дамби на Північно-Кримському каналі.

БІЛЬШЕ ФОТО ТУТ

Гідротехнічна споруда дає змогу забезпечити подачу води на 7 тис. га додаткових площ зрошення у Каланчацькому та Чаплинському районах та підтримувати необхідні рівні для водоподачі риборозплідним і рисосіючим господарствам у Голопристанському, Каланчацькому і Скадовському районах на площі 16,3 тис. га. Про це під час робочої поїздки до Каланчацького району повідомив головний інженер управління Північно- Кримського каналу Володимир Оберемок  28 квітня2017 року.

2017 рік. Перша черга дамби

«Затори тримають воду міцно, не допускаючи її протікання. В цьому році ми плануємо забезпечити полив земель на 47 тис. га, в минулому році кількість поливних земель складала 34 тис га. Найбільше в роботі зазначеної споруди зацікавлені фермери та аграрні господарства, так як із зрошенням посушливих земель Херсонщини вони отримають гарний урожай, а споживачі – якісну місцеву продукцію в необхідній кількості», – розповів у ході інспектування Володимир Оберемок.

Також він наголосив, що завдяки лобіюванню та контролю за будівництвом зазначеної споруди керівництва області, була зроблена велика робота і завершено перший етап будівництва, під час якого виконано понад 90 % робіт. Разом з тим, необхідно також виконати роботи з облаштування прилеглої території. Передбачається впорядкування території, придбання та монтаж вантажопідйомного обладнання, проведення електротехнічної мережі, будівництво допоміжних споруд та інше.

Щодо кошторисної вартості, за інформацією Держводагентства, на початок будівництва гідротехнічної споруди у 2015 році вона складала близько 55 млн грн. Однак, враховуючи підвищення мінімальної заробітної плати, для закінчення вищезазначених невиконаних робіт необхідно ще близько 13 млн грн.