Затока Сиваш та Каркінітська затока в зоні ризику

07.09.2021
793

Експерти Асоціації реінтеграції Криму взяли участь у вебінарі на тему «Переосмислення заповідних територій: Вирішення проблем порушень прав людини корінних народів та визнання врядування корінних народів у сфері збереження», організованому 5 вересня 2021 року Міжнародною організацією з прав корінних народів (IPRI). IPRI – це глобальна організація корінних народів, зареєстрована на Філіппінах, яка працює над захистом правозахисників, а також об’єднує та посилює заклик до справедливості та поваги до прав корінних народів.

Під час цього вебінару IPRI експерти обговорили проблеми, які постають перед заповідними територіями, важливі для корінного населення, на прикладах Кенії, Малайзії, Непалу, Танзанії, Таїланду та інших країн. Було підкреслено, що корінні народи, незважаючи на те, що вони є розпорядниками природи, страждають від грубих порушень прав людини, пов’язаних з криміналізацією, вбивствами, насильницькими зникненнями та масовим переміщенням корінних народів з деяких географічних зон. Але саме корінні народи займали ці землі, володіли ними або користувалися, й таке саме таке традиційне використання земель, територій та ресурсів призвело до багатства біорізноманіття та ландшафтів, що призвело до створення заповідних територій.

Експерт “АРК” професор Борис Бабін представив учасникам вебінару подання  Асоціації, присвячене двом природним об’єктам Криму, Сиваській затоці Азовського моря та Каркінітській затоці Чорного моря. Він поінформував експертів про тривале забруднення цих водних зон підконтрольними російським окупантам комерційними структурами, про їх мілітаризацію російськими загарбниками, що прямо загрожує правам на життя, здоров’я, гідність, воду, їжу та культуру корінного кримськотатарського народу, що мешкає на берегах Сивашу та Каркініту.

Професор Бабін вказав учасникам вебінару IPRI, що затока Сиваш та Каркінітська затока були запропоновані  Асоціацією у серпні 2021 року до глобального переліку зон ризику Спеціальному доповідачеві ООН з токсичних речовин та прав людини та Спеціальному доповідачеві ООН з прав людини та навколишнього середовища, щоб їх майбутній звіт про середовища без токсичних речовин, в яких можна було жити, працювати та вчитися, був оціненим ООН у 2022 році.