Унікальність ботсаду в Херсоні показали студенти у фільмі “Краса зовсім поруч”

03.05.2019
1054

Цього разу команда Stud TV відправилася екскурсією ботанічним садом ХДУ. Гідом була Ніна Сушинська, директор цього підрозділу вишу.

Перше, що привабило увагу студентського телебачення ландшафтна модель «Херсонська фортеця».

Журналіст StudTv Kherson Єлізавета Каменєва зазначає:

“Зазвичай історією цікавляться дітки: захоплення викликають вали, рови, арки, від яких лишилися лише розвалини. Також їм подобається історичний персонаж – кінь Юлій, навколо якого поросла японська жимолость“.

Херсон – багатонаціональне місто. Саме представники різних національностей створили на території ботсаду мініатюри, які пов’язані з їхньою країною. Тут є Болгарія, Єрусалим, Німеччина, Україна, Росія, Польща, Греція та Азербайджан, – відеокамера видовищно передає ці міні-споруди.

Проводячи екскурсію ботсадом ХДУ, ведуча показує й унікальні рослини, які сьогодні радують око відвідувачів:

“Ботанічне коло складається зі спіреї, червоного дуба, ясенів, тополів, мигдалю, кизильнику. Не обійшлося й без рідкісних видів дерев. Це тис, занесений у червону книгу. Його приріст 70-100 см. Неможливо не помітити чагарники різних видів. Це спірея Вангута (в народі – наречена).
Вона не лише біла, а й жовта та червона. Спірея буває у формі кошика (це японська).

Дивовижні дерева – це гінкго білоба, церцис європейський, жасмин. Павловнія (імператорське дерево) – рідкість для нашого краю. За рік вона може вирости до 2-4 метрів. Унікальна рослина – бундук канадський (гаманцеве дерево), плоди якогонагадують гаманці, в яких знаходиться насіння. “, – акцентує увагу глядачів Єлізавета Каменєва.

«Для нашої степової зони, – говорить Ніна Сушинська, – велика проблема – це суховії. Грунти переміщуються і важко висадити якісь рослини.

Однак павловнія здатна вирішити цю проблему. Дерево дає нові пагони навіть після вирубки, тому буде проростати знов і знов“.

В ботсаду прогулюються, відпочивають люди різного віку, тому важливо знайти підхід до кожного, щоб і діткам, і літнім людям було цікаво. Так, наприклад, із сухих дерев створюють «ленд-арт». Це так зване земляне мистецтво, в стилі якого створені лавочки та казкові персонажі. Один з них – дракон, який люблять і діти і дорослі. У минулому житті – це софора японська, яку зруйнувала блискавка. Волонтери працюють з фарбами, щоб це й справді був величний дракон.

Ботсад щороку відвідують гуртківці Центру дитячої та юнацької творчості, учасники МАНу. Зазвичай це діти, які збирають старі гілки, шишки та створюють певні конструкції. Тут і шпаківні, і дерев’яні фігурки і набір космонавта.

Біля центральної стежки розташований коніферетум. Це дільниця, яка поєднує хвойні дерева з іншими видами рослин. Тут є ялівець козацький та віргінський.

Також є липова алея, на якій можна перепочити на лавочках в стилі «ленд-арту». Стежка зліва веде до каштанової алеї. Там можна зустріти ворону красуню Ланжу. Біля велосипедної алеї знаходяться 2 віслюка та кози, у яких нещодавно відбулося поповнення. Нам пощастило погодувати маля з пляшечки. (цей момент)

Бажаючі перепочити можуть пограти в хендмейдові шашки чи морський бій. Це чудова альтернатива для відвідувачів з дітьми.

” Тож збирайтеся з думками та гайда на відпочинок до ботсаду. До речі, у травні зацвіте махрова сакура та гінкго білоба”, – завершує такими словами студентський фільм “Краса зовсім поруч” журналіст StudTv KhersonЄлізавета Каменєва.

Оператор Анатолій Хороняк, монтаж – Олена Павлушкіна

Український Південь