Президент Петро Порошенко у Херсоні (фото. відео)

14.10.2018
1406

Президент України Петро Порошенко привітав майбутніх моряків з посвятою


13 жовтня у рамках робочої поїздки на Херсонщину Президент України Петро Порошенко привітав курсантів Херсонської державної морської академії поповнення 2018 року з посвятою в під час заходу «Естафета морських поколінь», яке відбулося на набережній ім. О. Федорова.

Підтримати курсантів зібралася їхні батьки та рідні, громада міста, духовенство та представники влади, зокрема, голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Вітаючи молоде покоління моряків, Петро Порошенко наголосив:

«Херсонська державна морська академія – один з провідних центрів морської освіти з дуже потужною навчальною-тренажерною базою. Сьогодні найкращі сини і доньки України є серед курсантів. Дуже важливо, що серед них навчається 108 курсантів з Криму».

Глава держави додав, що свого часу також мріяв про морську справу, а тепер пишається найстарішим в Україні морським навчальним закладом:

«Херсонська державна морська академія – це зразок збереження та примноження національних традицій у навчанні і вихованні. Саме в Херсоні 200 років тому розпочалася підготовка морських фахівців у першому в Україні морському навчальному закладі. Морська академія у Херсоні тісно співпрацює з міжнародними інвесторами. Це дозволило вивести рівень підготовчої бази академії на світовий рівень».

У цей день з’явився новий загін майбутніх моряків і суднобудівників, який у ХХІ сторіччі буде і надалі гідно нести Державний Прапор України по морях і океанах нашої планети, поширюючи славу рідного навчального закладу.

Після оголошення випускниками академії тексту наказу молодому поповненню, курсанти нового набору урочисто взяли на себе зобов’язання стати курсантами Херсонської державної морської академії.

Під час урочистої церемонії Петро Порошенко одягнув курсантам-першокурсникам ХДМА Давіду Леонтьєву, Олександру Салєвичу та Ігорю Філімонову формені комірці – гюйси.

У свою чергу, курсанти старших курсів вручили Президентові України пам’ятну адресу про участь у посвяті та пам’ятний подарунок – штурвал, що здавна є символом морських держав і атрибутом керування судном.

Традиційно, після закінчення урочистостей з нагоди посвяти курсанти Херсонської державної морської академії пройшли маршем. А Президент України разом із представниками місцевої влади, зокрема, з головою Херсонської облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим, поспілкувався з курсантами і громадою міста.

Крім того, Президент запропонував надати курсантам чотириденну відпустку за гарну підготовку та проведення церемонії посвяти.

Вручено сертифікат про початок будівництва стадіону для футболістів українського Криму

Тогож дня, під час церемонії нагородження переможців обласних турнірних змагань з футболу на базі ДЮСШ «Освіта», Президент України Петро Порошенко оголосив, що розпочинається будівництво сучасного стадіону для проведення тренувань ФК «Таврія», який наразі базується саме на Херсонщині.

 

 

Кошти на на будівництво виділяється Федерацією футболу України.

«Крим – це Україна. І нехай наразі він перебуває під окупацією, ми пам’ятаємо про наших громадян з півострова і зробимо все, щоб Крим повернувся до недоторканої, цілісної України, в тому числі й у галузі футболу», – зазначив Президент України Петро Порошенко.

Саме тому сьогодні ФК «Таврії» було вручено сертифікат на початок будівництва нового стадіону.

Як звернув увагу Петро Порошенко, держава бере на себе зобов’язання про те, що вже наступного року стадіон повністю буде зданий в експлуатацію.

Президент України Петро Порошенко вручив нагороди переможцям головного турніру з футболу до Дня захисника України

Сьогодні, 13 жовтня, на базі ДЮСШ «Освіта» з самого ранку проводилися турніри з футболу обласного масштабу серед дитячо-юнацьких команд та команд учасників бойових дій, присвячених Дню захисника України.

Під час змагань відбулися 5 турнірів, участь у яких взяли понад 26 команд з різних куточків Херсонщини, а саме: Іванівського району, м. Каховка, Олешківського району та с. Чорнобаївка Білозерського району, а також міста Херсона та вихованці ДЮСШ «Освіта».

Змагання проходили серед 4 вікових груп: 2009-2010 р.н. (юнаки), 2007-2008 р.н. (юнаки), 2009 р.н. (юнаки), 2003-2008 р.н. (дівчата), а також провели матчі серед команд учасників бойових дій.

Матчі проводились як на головному полі, так і на полях для міні-футболу. Також турнір відбувся і між командами учасників АТО.

Нагородити переможців турнірів приїхав Президент України Петро Порошенко.


«Приємно знаходитися на цьому стадіоні і вітати переможців, чемпіонів, які грають за Кубок Президента! Кардинальні зміни відбулися тут – до початку реконструкції поля на стадіоні «Освіта» займалося максимум 170 дітей, сьогодні вже кількість учнів перевищує 800 дітей. Україна повертає статус футбольної держави, тому хочу подякувати Всеукраїнській федерації футболу, Федерації футболу Херсонської області й Херсонській обласній державній адміністрації за популяризацію футболу і, головне, дитячого футболу», – казав Глава держави, звертаючись до учасників турніру й усіх присутніх.

Серед дитячо-юнацьких команд, які змагались головному турнірі на третьому місці опинилася команда комплексної ДЮСШ «Освіта», друге місце посіла команда СДЮСШОР «Кристал» і найкращі результати у футбольних поєдинках за звання Чемпіонів отримала команда ДЮСШ «Херсон».

 

Всі учасники турнірних змагань отримали кубки, медалі, приємні та цінні подарунки. А Федерація футболу України вручила призерам головного турніру подарунки – сертифікати на поїздки до Туреччини. Такі ж призи отримали і призери турніру між командами учасників АТО.

Після церемонії нагородження команди радо фотографувалися з Президентом України Петром Порошенком.