Звільнені чиновники ХОДА поновлюються на роботі, а суд встановлює судовий контроль за виконанням своїх рішень

12.05.2020
692

Херсонський окружний адміністративний суд за клопотанням позивача(головного спеціаліста відділу управління Департаменту інфраструктури ХОДА) встановив судовий контроль за виконанням судового рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 26.03.2020.

Суд забов`язав Департамент інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації подати суду в десятиденний термін з дня отримання даної ухвали звіт про виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 26.03.2020 в адміністративній №540/234/20 в частині поновлення на посаді головного спеціаліста відділу управління Департаменту інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації та стягнення середнього заробітку, що підлягає виплаті за час вимушеного прогулу у межах суми стягнення за один місяць.

Нагадаємо, що 26 березня 2020 р. цього року Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Попова В.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом звільненого чиновника до Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації, Департаменту інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації (Департамент будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації), Херсонської обласної державної адміністрації про визнання незаконним наказу від 10.01.2020 р. № 4-ос про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Своїм рішенням суд визнав протиправним та скасувати наказ від 10 січня 2020 року №4-ос винесений Управлінням транспортно – комунікаційної інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації «Про звільнення» та зобов`язав Департамент інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації поновити звільнену особу з 10 січня 2020 року на посаді головного спеціаліста відділу управління Департаменту інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації відповідно до штатного розпису.

Стягнути з Департаменту інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 10.01.2020 року по 24.03.2020 року у сумі 18730,44 грн (вісімнадцять тисяч сімсот тридцять гривень) 44 коп., з відрахуванням обов`язкових платежів та зборів.

Суд встановив, що частиною 1 ст. 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Ліквідація – це одна із форм припинення юридичної особи. Ліквідація юридичних осіб здійснюється без переходу прав i обов`язків підприємства, що ліквідується, до інших осіб, тобто без правонаступництва. При ліквідації підприємства його права й обов`язки припиняються. Виходячи з наведеного, та того, що до Департаменту інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації перейшли права та обов`язки Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації, з якого позивача було звільнено, наявні усі підстави вважати, що у даному випадку мала місце саме реорганізація, оскільки повноваження ліквідованої установи перейшли до правонаступника, а не припинені взагалі.

Після розгляду суд вирішив, що оскаржуваний наказ підлягає скасуванню, а позивач поновленню на роботі.

Тобто, позивач поновлюється судом на тій посаді яку він займав до звільнення, незалежно від її наявності в штатному розписі відповідача і тільки після виконання приписів законодавства, щодо його працевлаштування та виконання інших обов`язків відповідача при реорганізації, позивач може бути або працевлаштований на іншу посаду або звільнений з посади на яку він поновлений судом, але вже з інших підстав передбачених законом.

 24 жовтня голова ХОДА Юрій Гусєв підписав розпорядження № 715 «Про вдосконалення та затвердження структури і граничної штатної чисельності працівників Херсонської обласної державної адміністрації» припинено шляхом ліквідації структурні підрозділи обласної державної адміністрації зі статусом юридичних осіб публічного права, зокрема, Управління транспортно-комунікаційної інфраструктури Херсонської обласної державної адміністрації. Після цього рішення суду можна ставити під сумнів законність широко розрекламованої «реформи» структури Херсонської ОДА. Всі ці скорочення, нові конкурси, співбесіди та детектори брехні мають сумнівний присмак та дуже далеке відношення до закону та права.

СУД ПОНОВЛЮЄ НА РОБОТІ ЗВІЛЬНЕНИХ ЧИНОВНИКІВ ГЕНІЧЕСЬКОЇ РДА

Нагадаємо, що суд розглянув адміністративну справу за позовом посаду заступника керівника апарату – начальника відділу діловодства та організаційної роботи апарату Генічеської РДА до Генічеської державної районної адміністрації про визнання незаконним та скасування наказу від 18.12.2019 р. № 220 ос про звільнення, поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та своїм рішенням задовольнив вимоги позивача.

ПОЛІГРАФ БЕСПРИНЦИПНОСТІ

Також 6 травня Херсонським окружним адміністративним судом було відкрито провадження в адміністративній справі за позовною заявою звільненого начальника Управління з питань фізичної культури та спорту Херсонської ОДА до Херсонської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.