ЗМІ: У відкритій рік тому амбулаторії в Любимівці досі нема обладнання

15.06.2021
297

“Там стоять лише 2 столи, 2 стільці і 2 шафи”.

Великим пшиком обернулась реалізація президентської програми “Велике будівництво” в Любимівці Каховського району. Адже урочисто відкрита тут ще 19 жовтня 2020 року тодішнім головою Херсонської облдержадміністрації Юрієм Гусєвим новозбудована амбулаторія загальної практики сімейної медицини досі не може надавати повноцінну медичну допомогу. Про це йшла мова на селекторній нараді в ХОДА 14 червня, повідомляє видання Новий день

— Заклади медицини в селах громади — Василівці і Софіївці — забезпечені медично-технічним обладнанням на 70%, а новозбудована амбулаторія в Любимівці — на 0%. Там досі не закуплене і не встановлене жодне обладнання. Відсутнє електрозабезпечення і не виконані роботи з підключенню до амбулаторії електроенергії. Відсутнє огородження прилеглої території. Не збудований гараж на 6 автомобілів.

Відсутнє медичне обладнання, з меблів там в наявності лише 2 столи, 2 стільці і 2 шафи. Під’їзна дорога до закладу з асфальтобетонним покриттям, кажуть, заросла бур’яном, — сказав під час наради заступник голови ХОДА Андрій Шибаєв.

За словами голови Любимівської громади Сергія Коновалова, в амбулаторії, дійсно, відсутнє обладнання.

— Але світло там є. Тож озвучена вами інформація не зовсім правдива, — заперечив він Шибаєву.

— Треба звернути увагу на те, чому ця амбулаторія не працює так, як повинно бути. І перевірити, чи є там світло. Мабуть, там потрібні кошти на виконання заходів. Бо ми ж у жовтні відкривали цей заклад і вона була укомплектована, — прокоментував голова ХОДА Сергій Козир.

Нагадуємо, що ще в жовтні 2020 року, у відкритій в Любимівці амбулаторії не створили жодних умов для прийому пацієнтів: заклад не укомплектували медичним обладнанням і не підключили до електроенергії.

У самій же облдержадміністрації стверджували, що “будівництву нової амбулаторії безмежно раді місцеві жителі”, яким відтепер зможуть надавати якісні первинні медичні послуги.

За словами Юрія Гусєва, вартість будівництва становила майже 9 млн грн.