“Їм тут жити! Історія земельного рейдера Гамлета”

17.10.2021
1295

Державний навчальний заклад “Бериславський професійний аграрний ліцей”, що знаходиться у селі Червоний Маяк Новорайської територіальної громади місце звичайне і специфічне, та ніколи не було об’єктом зацікавленості з боку місцевих фермерів.

Не було, до того часу, коли владу в області захопила партія Ігоря Колихаєва «Нам тут жити». Як тільки її лідер посів місто Херсонського міського голови, а партія на місцевих виборах отримала більшість голосів все змінилося. Чому? Можливо депутати від цієї партії захотіли допомогти ліцею, можливо надати спонсорську допомогу, можливо ще якесь добре діло зробити? Виявилось – НІ! Все виявилося простішим і банальнішим.

Предметом зацікавленості з боку відомого в Бериславському районі фермера-політика Гамлета Овсепяна стала земля, яка належить цьому ліцею. А це, майже 200 гектарів фактично біля самого села.


Фото Гамлет Овсепян – “Моркв’яно”-“помідорний” король

Як зазначено на Кадастровій карті, ця земля призначена для дослідних та навчальних цілей. Тобто для того, щоб ліцеїсти на цих полях навчалися сіяти, орати, боронувати і так далі. Словом, навчалися під наглядом майстрів ліцею обробляти землю. Така ситуація звісно в ідеалі і не для сучасних політичних умов.


Фото кадастр

Зараз ситуація інша: хлопці що дорвалися до влади хочуть все і зараз. І для цього не гребують ніякими засобами, методами та заходами. Треба підсолодити дадуть цукерку, треба налякати підключать хлопців з відповідними ксівами.

Так вийшло і цього разу. Шановний фермер-депутат вирішив, що не ліцеїсти повинні обробляти ці землі, а він особисто. А для цього треба було змусити керівництво ліцею підписати договір чи то про оренду землі, чи то про співпрацю з організації виробничої практики, обробітку землі та вирощування сільськогосподарської продукції, або з іншим формуванням. Щоб дізнатися, що то був за договір і на яких він умовах був підписаний ми направили запит до управління освіти Херсонської ОДА, яке повинно погоджувати такі договори і попередньо вивчати. Чекаємо на відповідь. Аналогічний запит ми також направили і до Бериславської РДА.

Після розмов з місцевими мешканцями, вияснилося, що після тривалих заходів примусу, жаданий договір було підписано. І, за нашою інформацією, директорка одразу пішла чи то у відпустку, чи то на лікарняний і виїхали за межі населеного пункту. Спілкування з депутатом обласної ради, та хлопцями, які називали себе правоохоронцями, не пройшло даром. Літня жінка не витримала.

Можна сміливо припустити, що після таких дій земельна ділянка буде використовуватися у комерційних цілях, ніякого навчання, стажування учнями не буде проводитися і ніяких нових робочих місць створювати ніхто не буде. Також і купуватися нова техніка для ліцею не буде.

Все, що ми бачимо звичайна схема, отримання землі для її використання в цілях особистого збагачення. І це чудово розуміють, як працівники ліцею, так і мешканці Червоного Маяка.

Є в цій темі і ще один, дуже цікавий факт.

За інформацією колег з сайту «Новий день», в управлінні освіти їм надали план оптимізації мережі закладів професійної освіти Херсонщини. Відповідно до неї у 2022 році пропонується оптимізувати Бериславський ПАЛ шляхом приєднання його до Гаврилівського ПТУ №26. Причиною оптимізації там названо «неефективність мережі закладів профтехосвіти».

Зрозуміло? У наступному році планують Бериславський ПАЛ приєднати до Гаврилівського ПТУ №26. А там поки будуть робити документи, акти прийому/передачі і так далі, ці 200 га дивним чином загубляться, потім ще яка небудь оборудка і бац – це вже приватна власність.

Не забуваємо, що в нас вже мораторій на купівлю/продаж землі не працює. Зеленський відкрив ринок землі. Але це, ще не все.

Крім цього колектив коледжу говорить і про те, що наш «друг» Гамлет почав цікавитися також і майном навчального закладу. А це майстерні, техніка, уся матеріально-технічна база. І все це, разом з землею хочуть собі привласнити проВОРні ділки.

Сумний прогноз? Але дуже реалістичний, особливо, коли фігурант постійно хизується своїми зв’язками у владі та в правоохоронних органах.

На таких конкретних прикладах і рушиться міф про регіональну партію «Нам тут жити» та її представників. Коли по бєспрєдєлу, нагло і цинічно у ліцею забирається земля, то всім стає зрозумілим, що не людям з села Червоний Маяк тут жити, а ЇМ певним ділкам, які мають безпосередній стосунок до партії «Нам тут Жити».

Цією статтею хочемо привернути увагу правоохоронних органів, Нацполіції, прокуратури на протиправні дії представників місцевої влади у сфері земельних відносин. Матеріали цього невеликого журналістського розслідування направлені в Офіс Президента України.

Сподіваємося, що звідти підштовхнуть правоохоронців до більш ретельного розслідування діяльності спритних депутатів-фермерів з Бериславського району.