Як родина голови Голопристанської РДА «пішла війною» проти ОТГ

28.06.2018
2392

«Ходити війною» для депутатки Херсонської обласної ради від Самопомочі, голови Голопристанської РДА, та екс-першого заступника Іванівської РДА – давня звичка. Головне, щоб був об’єкт або суб’єкт нападу. Оголошувала війну ця пані ще тоді, коли перебувала на посаді першого заступника голови Іванівської РДА. Ось цікавий запис спілкування чиновниці з людьми:

Цю згубну звичку чиновниця не полишила і до сих пір. Тепер об’єктом нападу стала Іванівська ОТГ та вся реформа децентралізації. В наступ пішла на Президента, прем’єра, нардепів та мешканців Іванівської ОТГ. Ця війна буцімто за праве діло, а насправді причина банальна – влада!

Нагадаємо, що саме чоловік голови Голопристанської РДА Т. Гасаненко, Віталій був опонентом діючого голови Іванівської ОТГ В. Дебелого. Але програв, як кажуть, без шансів. І це за активної підтримці місцевого Опоблоку. Ось результати виборів:


Будні реформ

Чоловік керівника Голопристанської РДА збирає мітинги і готується перекривати Мелітопольську трасу. Нещодавно в Іванівці (Іванівська ОТГ) збиралися перекривати Мелітопольську трасу. Вимагали виходу з Іванівської ОТГ. Причина – оптимізація навчальних закладів. Про це, згодом. Керував усім цим дійством кандидат, який на виборах трохи більше 200 голосів отримав – чоловік голови Голопристанської РДА. На фото в перших рядах


Питання: А де у всьому цьому єралаші сама голова Голопристанської РДА? Тим більше сигнали про те, що якісь сили з РДА починають розвалювати ОТГ надходять вже і з Голопристанського району. Саме того району, в якому пані керує … Збіг?

Позашкільна неосвіченість та шкільне лицемірство

Захищає школи свого рідного району людина, яка благословила фактичне знищення системи позашкільної освіти у Голопристанському районі. Воно і зрозуміло. Тут своє, рідне, а що там діти з Голопристанщини… І це початок лицемірства!

Друге. А, що нам говорить історія. Як в Іванівському районі ще донедавна реформували, реорганізовували і оптимізовували навчальні заклали. Хто та при якій владі? А відповідь на поверхні. Ось вона:

Балашівську і Українську школи закрили при регіонах (Партія Регіонів-редакція) Попурій – представник місцевого Опоблоку, той що зараз підтримує родину Гасаненків і пише критику щодо дій сільської ради в соціальній мережі фейсбук.

Новомиколаївську, Шотівську і Першотравневу школи закривали при керуванні у районі саме пані Тетяни. Три школи були реорганізовані, точніше закриті: ШОТІВСЬКА, ПЕРШОТРАВНЕВА, НОВОМИКОЛАЇВСЬКА. Навіть 1-4 класи не залишилися. 3 школи були закриті, повністю закриті, перестали існувати! Лицемірство номер два!

А чого сьогодні такі волання? Бо рідну школу оптимізують, не знищують, як колись сама робила, а залишають у вигляді НВК. Як кажуть, своя сорочка ближче до тіла. Ось і вся природа возмущєнія. Штучна така природа, не натуральна… Але треба відзначити гарну акторську гру…

Папірець чи знання?

Що особисто Ви хочете для своєї дитини після закінчення школи – реальних знань чи папірця? Особисто я обираю знання.
Саме тому Іванівська ОТГ приймає непопулярне рішення щодо оптимізації малокомплектних шкіл. Ми хочемо аби не лише наші власні дітки отримали знання, ми хочемо щоб якісні знання та достойні умови для здобуття освіти мав можливість отримати КОЖЕН учень Іванівської громади, з будь–якого, навіть найвіддаленішого села.

Не може бути якісною освіта, коли в класі 5-6 учнів, а один вчитель викладає 4-6 предметів, ще й не за фахом! У школах сільської місцевості з малою наповнюваністю учнів поступово закриваються класи, а значить зменшується кількість годин педагогічного навантаження, і щоб мати повну ставку (18 годин) вчителі викладають усі запропоновані предмети, в тому числі іноземну мову. Для прикладу, у Трохимівці викладається сім предметів не за фахом. Це, звичайно, суттєво впливає на рівень знань учнів, особливо випускників. Тому за результатами ЗНО у 2017 році Трохимівський НВК посів 285 місце серед 287 закладів Херсонщини.

Так до якого ж вищого навчального закладу може вступити дитина, з отриманим за 11 років навчання «атестатом-папірцем», та ще й коли у батьків немає достатньо коштів, щоб забезпечити власній дитині платне навчання і тим самим дати путівку в доросле життя… Прошу, не тікайте від реальності!

Чесно дайте відповідь на запитання: «ЧОГО ВИ ЧЕКАЄТЕ ВІД ШКОЛИ?
ЯКОГО ВИПУСКНИКА МАЄ ВИПУСТИТИ СУЧАСНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД?
ЯКИХ УМОВ ДЛЯ НАВЧАННЯ ВИ БАЖАЄТЕ ДЛЯ ВЛАСНИХ ДІТЕЙ?»
Наймита на чужих полях чи перспективну, успішно соціалізовану особистість?…

Вам треба зрозуміти, що задовольняючи амбіції певних політичних сил, ви перешкоджаєте успішному майбутньому Ваших дітей – залишаєте їх без права на вибір, у холодних школах, з обладнанням, що дісталося нам ще з радянських часів, без належних, сучасних умов для навчання, розвитку і виховання.

Ви дійсно хочете такої долі для своїх дітей? Впевнена, що ні. Проте родинна Гасаненків – так, хоче.

Коли на Віктора Дебелого, під час виборів до Іванівської ОТГ, родинна Гасаненків виливала купу бруду, ми мовчали. Врешті решт, кожен сам обирає свій шлях.Але коли це стосується наших дітей, я не буду мовчати.

Я відверто та публічно заявляю: Віталій Гасаненко, чоловік Тетяни Гасаненко, голови Голопристанської РДА, під виглядом «турботи» про дітей бажає їм долі низькокваліфікованої робочої сили, з найнижчою оплатою праці та жахливими умовами. Проте власного сина, учня 10 класу Нововасилівського НВК, уже не перший рік возять на додаткові заняття до вчителів Іванівської гімназії. Ця ж родина використовує популістичні гасла щодо Трохимівського НВК.

Однак жоден з них не скаже Вам, простим людям, що розплатою за їх популізм стане порожній бюджет села і низька якість знань наших дітей.
Я хочу, щоб якомога більше людей зрозуміли:

ЦІЙ РОДИНІ НЕ ПОТРІБНІ ЛЮДИ ЗІ ЗНАННЯМ, ЯКІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ЯКІСНУ ОСВІТУ ТА ЗДОБУТИ ВИСОКООПЛАЧУВАНУ РОБОТУ, ЇМ НЕ ПОТРІБНІ КОНКУРЕНТИ – МОЛОДІ, АКТИВНІ, РОЗУМНІ ЛЮДИ. ЇМ ПОТРІБНА РОБОЧА СИЛА, ЯКОЮ МОЖНА КЕРУВАТИ І ВМІЛО ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ВЛАСНИХ ПОЛІТИЧНИХ АМБІЦІЙ.

Саме тому, Віталій Гасаненко підбурює людей, обманом плануючи вивезти їх на мітинг та використати для перекриття дороги до Мелітополя.

Дивіться, які дива відбуваються у нас в Іванівці – Іван Попурій, голова місцевого Опоблоку захищає Тетяну Гасаненко – представника влади!? Все тому, що вона та її чоловік, Віталій Гасаненко, виступили проти реформи децентралізації та реорганізації освітніх закладів.

І не просто виступили – мітинги організовують та трасу перекривати збирались. Добре хоч зупинились, а то було б галасу – чоловік голови РДА перекриває трасу…

А зараз серйозно. Пане Іване, з ваших слів, я зрозуміла, що ви дещо спотворено розумієте сенс децентралізації. Ви, за звичкою, чекаєте, що держава повинна всіх утримувати та фінансувати, а самому можна нічого і не робити.

Шановний, це не так. Ваше відношення до держави – це велика помилка, яка і зробила з Іванівки дотаційний район, а з України країну жебраків. Насправді, держава повинна створювати умови, а спроможною громаду ми зробимо самі. Саме в цьому сенс цієї реформи.

Нажаль, незважаючи на ваш досвід роботи, Ви так і не зрозуміли, що можна так працювати на чолі району, щоб не чекати, поки згори звернуть увагу на наші проблеми.

Це щодо децентралізації.

Щодо реорганізації шкіл, я вже казала, але особисто для Вас повторюся – ми хочемо аби наші діти отримали якісня знання, які допоможуть їм досягти успіху у житті. А Ваш популізм, вже привів до катастрофічного падіння рівня знань у дітей в малокомплектних школах громади та району. Ну, не може один вчитель дати гарні знання з алгебри, фізики, хімії, іноземної мови та трудового навчання! Не може! Папірець видати – може, знання – ні. Саме Ваш популізм вбиває і освіту, і економіку, і державу загалом. Досить.


Додатково:
Наразі мережа закладів освіти Іванівської ОТГ складається з 7 закладів загальної середньої освіти (1 гімназія, 3 загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, 1 НВК «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад», 2 НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад»), у яких навчається 830 учнів. Відповідь на запит:

 


Згідно з аналізом обліку дітей дошкільного віку (додаток 1) не спостерігається тенденції зростання контингенту дітей сільської місцевості.

Це в свою чергу призводить до зростання середньої вартості утримання одного учня, яка в кілька разів перевищує фінансовий норматив бюджетного забезпечення, який щорічно встановлює Міністерство фінансів з розрахунку на одного учня (1 учень гімназії (423 учня) – 13 776 грн.; 1 учень Іванівської ЗОШ № 2 (105 учнів) – 21 460 грн.; 1 учень Благодатненського НВК (72 учня) – 26 594 грн.; 1 учень Воскресенської ЗОШ ступенів (47 учнів) – 32 202 грн.; 1 учень Нововасилівського НВК (63 учня) – 33 005 грн.; 1 учень Новосеменівської ЗОШ (60 учнів) – 33 594 грн.; 1 учень Трохимівського НВК (60 учнів) – 38 101 грн.).

Такі значні затрати (Додаток 2) не забезпечують належну якість освіти, а спрямовуються на часткове утримання приміщень, оплату праці та комунальних платежів.


У малочисельних школах один учитель викладає кілька навчальних предметів не за фахом (Благодатненський НВК – 4 учителя (трудове навчання, математика, мистецтво, фізика, фізична культура); Воскресенська ЗОШІ-ІІІ ступенів – 5 учителів (Захист Вітчизни, правознавство, географія, англійська мова, фізика, історія, початкові класи, трудове навчання); Нововасилівський НВК – 2 учителя (початкові класи); Новосеменівська ЗОШ – 5 учителів (мистецтво, трудове навчання, зарубіжна література, українська література, початкові класи, фізична культура, Захист Вітчизни); Іванівська ЗОШ № 2 – 3 учителя (правознавство, хімія, трудове навчання, початкові класи); Іванівська гімназія – 5 учителів; Трохимівський НВК – 7 учителів (фізика, Захист Вітчизни, фізична культура, хімія, англійська мова, інформатика, мистецтво), що знижує показники рівня навчальних досягнень учнів, і як результат – випускники не складають на належному рівні, або взагалі не складають зовнішнє незалежне оцінювання з цих предметів (у рейтингу серед 287 закладів освіти Херсонської області за підсумками ЗНО 2017 року Іванівська гімназія посіла 12 місце; Благодатненська ЗОШ – 106 місце; Воскресенська ЗОШ – 201 місце; Нововасилівський НВК – 104 місце; Новосеменівська ЗОШ – 191 місце; Трохимівський НВК – 285 місце).

У класах з наповнюваністю менше 5 учнів організовано індивідуальне навчання, яке не гарантує отримання учнем знань на рівні вимог Державного освітнього стандарту (Благодатненський НВК – 2 класи (4, 9 класи); Нововасилівський НВК – 2 класи (8,9 класи); Новосеменівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 3 класи (7,8,9 класи). Відсутня повноцінна позакласна, спортивно-масова, виховна робота, що не сприяє упішній соціалізації учнівської молоді. Є проблеми з організацією харчування, медичного обслуговування (відсутня медична сестра у Воскресенській ЗОШ та Нововасилівському НВК), психологічного супроводу (відсутній психолог у Новосеменівській та Воскресенській ЗОШ), організації дозвілля тощо.

P.S.
У нас два питання – чи знає Тетяна Гасаненко депутат обласної ради, про ці цифри? Та чи володіє даною інформацією?

Чим саме керувалося керівництво Іванівської РДА у 20015-2016 роках, коли знищувало школи у районі під виглядом оптимізації?

Якщо знає, повинна розуміти, що ОТГ чинить правильно, але навіщо ж тоді займається саботажем разом з Оппоблоком?

Якщо не знає, може варто поцікавитися перш ніж давати чоловікові команду мітинги влаштовувати?

 

ГО “Асоціація блоггерів “Новамедіа”