Позашкільна “неосвіченість”

22.01.2018
1816

Временщи́к – человек, по воле сильного покровителя (обычно монарха) на время оказавшийся у власти, достигший высокого положения, почестей, знатности

Наприкінці 2017 року, депутати Херсонської обласної ради планували реорганізувати, фактично скоротити персонал юнацької ім. Б.А.Лавреньова та дитячої ім. Дніпрової Чайки обласних бібліотек, а також ліквідувати інспекцію по охороні пам’яток історії та культури. Тоді спільними зусиллями вдалось зберегти існування та належне функціонування вказаних надважливих закладів. Але у Гопрах все відбулося тихесенько, «за допомогою» місцевих депутатів, та «під патронатом керівництва РДА»…

Временщики да любимцы те же опричники

Колись Голопристанщиною руководіл товариш «гаранта Конституції на Херсонщині» пана Костяка – Олексій Морєв. Керував він місцевою РДА у відповідному дусі та оригінальними методами. У районі досі пам’ятають про стиль керівництва цього «юного дарованія». Пам’ятають, як за його правління людей у партію регіонів заганяли та взагалі вважали їх за якийсь бездушний пластилін, з якого можна за бажанням виліпити все, що завгодно. Здається, що щось подібне повертається… І виконавці ті ж самі… З скринь, як придане дівоче, їх повитаскували і починають використовувати за призначенням.

Новорічний подарунок від чиновників та депутатів

За Новорічно-Різдвяними святами залишилася майже непоміченою подія, яка відбувалася у Голопристанському районі. Поки народ готувався до Нового року обранці з райради своїм рішенням ліквідували 4 районних заклади позашкільної освіти. Реорганізували їх шляхом злиття в один. Ціна питання – трохи більше 2 млн грн. Кажуть, не вистачає коштів на зарплатню технічкам у школах, тому треба ліквідувати заклади позашкільної освіти. Ось так.


Для інформації:

Відповідне рішення було прийняте депутатами Голопристанської райради на пленарному засіданні. Рішення від 14 грудня 2017 року № 397 «Про реорганізацію закладів позашкільної освіти Голопристанської районної ради Херсонської області».

Депутати райради вирішили реорганізувати юридичні особи:

– позашкільний навчальний заклад Голопристанська районна станція юних туристів;
– позашкільний навчальний заклад Голопристанська районна станція юних техніків;
– позашкільний навчальний заклад Голопристанська районна станція юних натуралістів;
– позашкільний навчальний заклад Голопристанський районний будинок дитячої та юнацької творчості

Реорганізацію планують провести шляхом злиття у комунальний заклад «Центр позашкільної освіти» Голопристанської районної ради Херсонської області.


Хто з депутатів Голопристанської райради голосував за фактичне знищення позашкільної освіти у районі:


Ініціатором такого рішення стала райдержадміністрація, яка надіслала відповідного листа до Голопристанської районної ради.

А хто зараз є керівниками Голопристанської РДА:

Голова РДА Т. Гасаненко – депутат Херсонської обласної ради від ВО «Самопоміч», раніше працювала на керівних посадах в Іванівській РДА, родом з Іванівського району.

Її перший заступник Віктор Богачук приїхав керувати Голопристанщиною з Олешківського району, він до речі є депутатом Виноградівської ОТГ (обирався як самовисуванець)

Як то кажуть, хто ці люди і де вони, і де Голопристанський район та його інтереси…

Листи губернатора

3 липня голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв звернувся до усіх голів РДА та голів ОТГ з проханням зберегти мережу позашкільних закладів. Зрозуміло, пан Андрій розуміє усі наслідки ліхой оптимізації та реорганізації і тому звернуся до підлеглих та колег з проханням не робити таких кроків. Звісно такого листа отримали і у Голопристанській РДА. Ось цей лист:


І що ви думали? 14 липня голова Голопристанської РДА Гасаненко звертається до голови Голопристанської райради В. Соловйова з пропозицією провести реорганізацію закладів позашкільної освіти у районі. Ось цей лист:


Тоді депутати райради прийшли до висновку, що проводити подібну реорганізацію є недоцільним. Документ:

Але позицію депутати тримали недовго, вже 2 листопада до райради заходить лист щодо реорганізації закладів позашкільної освіти, потім заходить лист аналогічного змісту і 13 грудня. І депутати піднімають руки догори. Ті, хто ще пару місяців назад були категорично проти, на цей раз палко підтримали це рішення. Голосували ЗА і представники БПП і Опоблока і БЮТ, партії Ляшка, Союзу лівих сил, тощо. Навіть самі педагоги голосували. Після таких голосувань на думку спадає єдине: Ну звісно їх люди обирали саме для таких голосувань.

Все робиться одноосібно, кулуарно, майже без обговорення

Керівником новоутвореного КЗ було призначено Галину Хижнюк, яка раніше працювала директором Голопристанської районної станції юних туристів. Договір укладено строком на 3 роки. Кажуть, що ця людина є пенсійного віку. Ну звісно, молодим вєздє у нас дорога…

Саме з таким гаслом працюють на Голопристанщині. Є інформація, що і заступником у новомі центрі буде працювати людина зі станції юних туристів. На своїх місцях люди працюють до 23 лютого, а що потім, невідомо, бо таке прийняли рішення депутати, так там все прописали, що неможливо зрозуміти, що саме буде з працівниками 4-х закладів позашкільної освіти району.

У бюджеті на 2018 рік навіть не закладено фінансування нового закладу, а кошти є на ті заклади, які самі депутати і ліквідували. Не зрозуміло також за якими статтями працівники повинні звільнятися з роботи. Керівництво освіти району вимагає одного, норми діючого законодавства зовсім інше. Керівництво освіти говорить, що всі гуртки збережуться, та їх керівники залишаться працювати. Можливо, але…

Як ви думаєте. Чи зможемо ми зберегти керівників гуртків?

Колись у скадовській станції юних техніків було багато технічних гуртків. А після об’єднання залишилося працювати всього 2 . І то старі загаровані кадри. Ентузіасти. Підуть вони – піде і те, що залишилося. Може бути хоч сотня заввідділів, але без керівників гуртків роботи не буде.

Структура КЗ«Центр позашкільної освіти»:

Розвалити позашкільну освіту легко, а відновити буде надзвичайно важко

За інформацією видання працівники з усіх приміщень перейдуть працювати в одне. Наразі йде мова про будинок народної творчості. І ось тут виникає питання, а що буде з іншим приміщеннями? Усі вони розташовані у центрі міста Голо Пристань і мають чималі земельні ділянки. Підуть на «розпродаж для своїх»? Чи яка буде їх доля? Це також хвилює людей. А матеріально-технічна база кожної станції, а бібліотеки.

Наприклад, матеріально – технічна база Голопристанської СЮТ одна з найкращих в області, так само, як і бібліотека. Все це турбує не тільки працівників закладів позашкільної світи, а й батьків та громадськість. Але відповіді на ці питання відсутні. На всіх нарадах одне й те ж – все буде добре, все буде гаразд. А насправді, все як колись: кулуарщина, плітки,звинувачення та залякування.

Взагалі позиція як керівників району так і представників відділу освіти нагадує фарисеїв з Нового Заповіту. Ті також чіплялися за мертві норми, вигадували причини і займалися крутійством слів, ігноруючи суть і зміст зрозумілих всім процесів. Вони були далекими від простих людей і врешті-решт канули в Лету.

А тим часом, у комісії з реорганізації позашкільних навчальних закладів можна побачити ймовірних ініціаторів такого рішення, а саме: першого заступника голови Голопристанської РДА пана Богачука, та в черговий раз призначену на посаду начальника відділу освіти, молоді та спорту Голопристанської РДА пані Лідію Чуприну .

Нагадаємо, що ця чиновниця працювала ще за часи одіозного керівника району О. Морєва (креатура екс-голови Херсонської ОДА М. Костяка-ред). Її керування запам’яталося мешканцям району гучними скандалами та карними справами.

Серед інцидентів можна пригадати: підлітковий суїцид в стінах школи, травматизм через вибухи петард, поминальні обіди в будівлях навчальних закладів району, скандал в школі с. Малі Копані, наслідки фінансових перевірок КРУ, отруєння чадним газом учнів і вчителя в школі сел. Залізний Порт, проблеми з проведенням тендеру по оплаті за електроенергію в школах, яке спричинило за собою відключення від електроенергії навчальних закладів району.

Хоча чому ми дивуємося? Радником при РДА працює людина, проти якої на офіційному сайті Президента України була зареєстрована електронна петиція з вимогою не призначати на посаду начальника відділу Держгеокадастру або голови РДА

 

Всі, хто вважає, що ця проблема ніц не вартує, той глибоко помиляється. Якщо сьогодні промовчати і спустити все це на гальма, то завтра ми отримаємо набагато гірші рішення, як за формою, змістом так і за наслідками. Наше мовчання може вартувати багато чого!

Ковтнемо, завтра вони приймуть рішення одну школу на район залишити, бо двірникам нема за що платити зарплатню. І скажуть,ми всіх вчителів працевлаштуємо, всім місця вистачить, ми звільнимо тільки директорів…

Висновки та наслідки. Політичні

А винними будуть Порошенко з Гордєєвим. Для мешканців району, та виборців винними у цьому будуть саме вони. І не сперечайтеся. Ще самі місцеві депутати, які голосували ЗА будуть ходити по хаткам та розповідати про те, що саме влада Порошенка, Гройсмана все це зробила, а вони не винні. Будуть волати про геноцид села і що ця «клята» влада нищить освіту на Голопристанщині. ВОНИ це можуть. Вже перевірено не один раз. І ініціатори також будуть невинні.. Скажуть, ми ж були проти – нас змусили оці БППшники. А ми самі за вас, за людей. Проголосуйте за нас і ми все повернемо. Тим паче ініціатори представляють зовсім інші політичні сили, і депутатами є не від провладної партії, а самої опозиційної, яка закликає –«візьми та зроби». Тому можете не сумніватися, так і будуть казати: Ми хороші, нас примусили.

А скоро вибори до ОТГ…

Це аксіома: чиновники, для яких Голопристанщина – це територія, де можна «нацарювати і втекти» разом з місцевими корисними посіпаками тільки так і працюють. Ще трошки таких експериментів і Васілія Фєдіна разом з Новінським будуть як визволителів зустрічати у кожному селі району. Не вірите? Подивіться останні результати виборів до Долматівської ОТГ…

P.S

Позашкільна освіта Голопристанщини – це більше 1000 вихованців і понад 67 працівників, які працюють у 4-х закладах позашкільної освіти району. Серед них і 9 молодих спеціалістів, але на керівні посади призначають пенсіонерів.

Керівники гуртків, які є за своєю суттю волонтери та ентузіасти. Це колективні дитячі радіостанції. Їх 5 у Голопристанському районі – Чулаківка, Садове, Пам’ятне, Нова Збур”ївка, Гола Пристань. Це траса для змагань з автотрассового моделювання. Не у кожному райцентрі є подібні, унікальні засоби розвитку дітей.

Візьмемо наприклад Голопристанський СЮТ на цій станції працюють гуртки: операторів колективної радіостанції, спортивної радіопеленгації, авіамоделюванння, судномоделювання, картингу, радіоаматорі тощо.

Станція юних натуралістів, це 14 гуртків, 11 керівників гуртків та 204 дитини, які займаються Кардашинці, Добропіллі, Малих Копанях. Саме у Малих Копанях є гурток «Юні лісовики», вони відомі своїми дослідженнями урочища Буркути, розробляють екологічні стежки та пишуть наукові роботи. У Новозбур”ївській школі №1 працює науково-дослідна шкільна ділянка.

У Круглозерці працює зразковий колектив «Скарбничка творчості», які займаються аплікацією з соломки, понад 60 дітей займаються у цьому колективі.