Війна була вже не на порозі, а в домі….

26.02.2021
940

Швидкоплинність часу уносить із собою спогади минулих подій, які здавалось би були не з нами та не в наш час….

Згадуючи тяжкий період зими-літа 2014 року багато хто з мешканців Херсонщини вже і не згадають ті події, про які ми хочемо всім розповісти…

У той час, як наша країна стала на шлях європейського курсу та остаточно відійшла від політики багатовекторності, в яку нас всі ці роки нав’язливо втягувала Росія, із своїми не асфальтованими дорогами, відбулася анексії Криму та країна-агресор розв’язала війну на Донбасі.

Проте, це весь фронт протиборства, який у той час відкрила Росія на українській землі. Був ще один, про який, якось ані журналісти, ані громадськість, зараз вже і не згадують…. Це прикордоння з Кримом. Деякі мешканці прикордонних сіл Херсонщини (Чонгар, Стрілкове) досі із жахом згадують як російські окупанти висадились на території Генічеського району та зайняли окремі території під свій контроль.

Так, в с. Стрілкове, російські десантники зайняли газорозподільчу станцію, яка постачає природній газ до всього Генічеського району, тобто вони на кілька кілометрів !!! зайшли вглиб Херсонської області! 

У той же час, російські БТР вільно їздили вулицями с. Чонгар, розраховуючи закріпитись на його околицях. Війна була вже не десь далеко… вона була вже тут – на нашій Херсонській землі…

Протягом цих подій були інциденти, коли українські правоохоронці затримували «чеченських добровольців» зі складу ГУ ГШ РФ, деякі з яких, не орієнтуючись на місцевості, заїжджали зі зброєю на нашу територію.

Найяскравіший приклад цьому стався 14 березня 2014 року, коли військовослужбовець в/ч № 27777 ЗС РФ Сусаров Рамзан із складу чеченського батальйону «Восток» був затриманий в Генічеському районі….. 

і це тільки те, що потрапило у ЗМІ….А скільки ще таких «героїв» намагалось проникнути всередину країни.

Іншою яскравою подією тих днів стало затримання СБУ кума Сергія Аксьонова – керівника ХОО «Руська єдність» Георгія Кальонова, який разом із своїми спільниками готував зустріч для російської армії в Херсоні, намагаючись провернути «кримський сценарій».

Тепер його обміняли, він живе біля кума в Криму, а його син, до речі, в Україні займається адвокатською практикою – є адвокатом усіх се парів та зрадників. Наприклад, саме Дмитро Кальонов є основним адвокатом нещодавно затриманої за державну зраду очільниці ГО «Русич» Тетяни Кузьміч.

Не менш цікавою для Херсонщини у той час стала «персона» однієї молодої дівчини, яка, не дивлячись на юний вік, виконувала завдання російської військової розвідки в південних регіонах України.

Мова йде про Марію Коледу.

Ця дівчина за завданням російських спецслужб мала організувати бойові групи на території Миколаївської та Херсонської області для проведення диверсій та терактів в тилу української армії.

Вона відвідувала Херсон, проводила відповідну роботу із херсонськими маргіналами, готувала активні дії. Після її затримання та обміну, тепер вона «зірка» російської пропаганди, яка розповідає про розвідувально-диверсійну роботу вже з екранів телевізорів.


Як вже було сказано це все в минулому…. Але ми повинні пам’ятати, що імперія зла не полишає намірів анексувати наш регіон, оскільки питання сухопутного коридору до Криму не знято, водне питання не вирішено…

Не пам’ятаючи історію, ми наражаємо себе на небезпеку втратити пильність у сьогоденні та не побачити прихід «руського миру» вже завтра.