Віктор Плохушко: Звернемося до нашого гаранта – президента України. Якщо ж реакції не буде, підемо до суду”

30.04.2020
1316

На Арабатке будуть судитися за можливість створення об’єднаної громади

Нагадаємо, що 29 квітня на своєму засіданні Уряд затвердив перспективний план формування територій громад на Херсонщині, в якому передбачається створення однієї об’єднаної територіальної громади в Генічеському районі.

Щасливцевський сільський голова Віктор Плохушко розповів про те, як громади на Арабатській Стрілці, які раніше ініціювати створення своєї ОТГ, збираються відстоювати право на добровільне об’єднання.

“Ми звернемося до нашого гаранта – президента України, до перших осіб держави. Якщо ж реакції не буде, підемо до суду”, – зауважив сільський голова у коментарі сайту ІРС-Генічеськ


На офіційному сайті Щасливцевської сільської ради є повідомлення наступного змісту:

Нажаль, сьогодні ми бачимо, що Кабінет Міністрів України не дослухається до думки народу, адже ще тиждень тому було написано листа Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю з проханням врахувати думку мешканців Арабатської Стрілки. Наразі ми розуміємо, що “один район, одна громада” – це шлях у забуття саме для Арабатської Стрілки.

Поданий до затвердження варіант даного перспективного плану – це результат бажання та особистої думки окремої кількості людей і аж ніяк не більшості. Тому ми маємо твердий намір звертатися безпосередньо до Гаранта Конституції Володимира Зеленського, за якого рік тому голосували під час президентських перегонів, та донести до нього особисто думку мешканців Арабатської Стрілки, яка полягає в тому, що згідно з Законом України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” думка громади має бути пріоритетною в прийнятті остаточного рішення. Тим більше , коли є відповідність певній методиці Кабміну та ресурси, а головне – відповідальність, яку на себе не боїться взяти громада.

Можливо, сьогоднішнє рішення не на нашу користь , але воно не є фінальним, тому ми маємо відстоювати своє законне право на добровільне об’єднання в об’єднану територіальну громаду на Арабатській Стрілці, в яку увійдуть Стрілківська та Щасливцевська сільські ради.