Викрадення виборчої документації – намагання маріонеток окупантів підготуватися до «виборів»

20.06.2022
451

Навіщо колаборанти викрали виборчу документацію?


Сьогодні на офіційній сторінці нацполіції у фейсбуці з’явилася інформація щодо того, що слідчі відкрили кримінальне провадження щодо викрадення окупаційною владою виборчої документації з Державного архіву Херсонської області.

У повідомленні зазначено, що в тимчасово окупованому Херсоні представники окупаційної влади увірвалися до Державного архіву Херсонської області та викрали виборчу документацію зі списками виборців за 2019 рік.

На думку слідчих, персональні дані виборців міста Херсона та області можуть бути використані окупантами для організації псевдореферендуму для зміни територіальних меж України. Така інформація є попередньою версією слідства.

Повідомлення про злочин надійшло від представника Державного архіву Херсонської області. За його словами, 7 червня до приміщення архіву прийшли троє невстановлених чоловіків, які мали посвідчення працівника новоствореної окупаційною владою російської федерації «Військово-цивільної адміністрації Херсонської області». Окупанти погрожували працівникам установи застосуванням автоматичної зброї, таким чином вони незаконно вилучили з архіву 15 коробок з виборчою документацією. Там були і списки виборців з чергових виборів Президента України у 2019 році.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст.110 Кримінального кодексу України «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України». Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, що Україна не встигла вивезти архіви з Херсона, вони потрапили під контроль росіян– таку інформацію в інтерв’ю “Інтерфаксу” повідомив голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

На тимчасово окупованих росіянами територіях залишилося 1-2% українських архівних документів – заявив він.

Навіщо маріонетки окупантів викрадали виборчу документацію?

Нагадаємо, що нещодавно маріонетки окупантів назвали можливим проведення референдуму про входження до складу Росії, а після цього вони анонсували проведення місцевих виборів. Зрозуміло, що проводити чесні і прозорі вибори ніхто не збирається. У колаборантів завдання просто намалювати собі необхідний результат. Саме для цього і необхідні списки виборців і інші персональні данні херсонців. Фальсифікація і брехня – це саме те, на чому завжди трималася влада маріонеток окупантів. Згадайте несамовиту виборчу епопею Булюк – Сальдо на останніх місцевих виборах.

Навіть прес-служба Нацполіції зазначила, що маріонетки окупантів нехтуючи всіма нормами і законами, у такий спосіб намагаються зімітувати волевиявлення жителів Херсонщини та прискорити узаконення своєї влади.