Валерій Залужний підтримав ідею створення футбольної команди ЗСУ

11.10.2022
1288

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтримав ідею створення футбольної команди українських військових, про це повідомив коментатор Віктор Вацко.

“Знаю, що ця тема активно обговорюється в кабінетах. Більше того, була вже розмова на цю тему з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним, який також дуже любить футбол, як виявилося. І давайте я скажу так: ця ідея отримала підтримку з його боку. Більше скажу: для цієї команди вже є домашній стадіон, інфраструктура: є клуб, який готовий надати інфраструктуру цій команді.

Там буде багато організаційних нюансів. Футболісти мають щодня тренуватися, щоби бути конкурентоспроможними на фоні будь-якої ліги. Як поєднати щоденні тренування зі службою у ЗСУ – це ще одне питання. Це тільки те, що на поверхні, але я не чув про те, що це одразу має бути команда УПЛ. Ідея класна, але лише на рівні ідеї. Від ідеї до втілення багато часу та великий шматок роботи. Я хотів би, щоб була така команда, але вона була якісною, боєздатною та привертала увагу вболівальника”, – сказав Вацко.

Ідея створення військового футбольного клубу, не є українським ноу-хау. Ще під час СРСР була поширеною практика створення спортивних клубів армії. Був центральний клуб, що розташовувався у Москві. Він мав назву-ЦСКА. Клуб мав велику підтримку у вболівальників і був багаторазовим Чемпіоном СРСР з футбол, володарем Кубку.

Також існувала мережа регіональних спортивних клубів Армії, під назвою СКА. Багато з них грали у Вищій Лізі Чемпіонату СРСР з футболу. Найбільш відомі СКА Ростов на Дону, СКА Одеса, СКА-Карпати Львів тощо

Відомим є також баскетбольний клуб ЦСКА Москва…

Нагадаємо, що з весни 2014 року бойові дії в Україні велися на окремих територіях Донецької та Луганської областей, на яких сепаратисти за підтримки Росії проголосили так звані “ДНР і “ЛНР”.

24 лютого цього року президент РФ Путін зробив термінову заяву про проведення спеціальної військової операції на території України, розпочавши широкомасштабне вторгнення до українських міст.