В одному з районів Херсонщини може бути успішно реалізований завершальний етап територіальної реформи (ВІДЕО)

04.12.2019
593

Таку готовність висловив голова облдержадміністрації Юрій Гусєв під час форуму місцевого самоврядування в Херсоні. За словами очільника області, зараз як зачинатель розглядається Горностаївщина.


«Цей район на 100% охоплений об’єднаними територіальними громадами, – нагадав він. – Тому громади мають працювати з бюджетом без районної влади – райдержадміністрацій та райрад. Ми вже працюємо над тим, щоб підготувати нормативно-правову базу».

Юрій Гусєв також пояснив: констатувати успіх децентралізації на Херсонщині, на його думку, буде можливо лише за виконання певних умов.

По-перше, тоді, коли вся територія області буде покрита спроможними громадами, які не боятимуться брати на себе відповідальність і надавати послуги. І по-друге, коли між створеними ОТГ та обласною владою існуватиме чіткий взаємозв’язок і розподіл функцій.

Загалом форум місцевого самоврядування зібрав разом керівництво органів місцевої влади, політичних експертів та представників громадського сектору. Важливість такого заходу відзначив голова Музиківської об’єднаної територіальної громади Савелій Лейбзон.

«Наша зустріч має закінчитися конструктивними пропозиціями, – висловив він сподівання. – Адже дуже багато питань виникає до Уряду і центральних органів влади. Вони стосуються законодавства і фінансування делегованих повноважень. Питань безліч, але я думаю, що всі перешкоди ми подолаємо».

Варто зазначити, що учасники форуму сформували спільне бачення щодо майбутнього громад і районів, а також адмінпослуг, які вони надаватимуть. Ці пропозиції мають стати у нагоді представникам влади на різних рівнях для успішного завершення реформи децентралізації.