В ОДА створили комісію для наповнення місцевих бюджетів

18.05.2020
172

Відповідне розпорядження опубліковано на офіційному сайті ХОДА.

Назва: Про обласну комісію з питань наповнення місцевих бюджетів

Цим розпорядженням Юрій Гусєв створив обласну комісію з питань наповнення місцевих бюджетів та затвердив положення цієї.

Нагадаємо, що за січень-квітень цього року, місцеві бюджети недоотримали з держбюджету 2 669 755,2 тис. грн. Такі дані наводитьДержказначейство.

ЗА ЧАС КАРАНТИНУ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ХЕРСОНЩИНИ ВТРАТИЛИ 89 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Також раніше у Херсонській обласній державній адміністрації порахували втрати місцевих бюджетів від отримання податків за час карантину. Сума становить 89 мільйонів гривень, 17 з яких – це податки з доходів фізичних осіб.

Дані озвучив заступник голови Херсонської облдержадміністрації Вадим Чабан на брифінгу 21 квітня

БЮДЖЕТИ ГРОМАД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ НЕДООТРИМУЮТЬ КОЛОСАЛЬНІ ФІНАНСОВІ РЕСУРСИ (ГРАФІКА)

Підкреслимо, що внаслідок запровадження пільг зі сплати податків до місцевих бюджетів на період карантинних заходів та сповільнення ділової та економічної активності бюджети територіальних громад Херсонської області недоотримують колосальні фінансові ресурси.

– Якщо впродовж січня-березня спостерігалася позитивна динаміка по надходженню податків та зборів до місцевих бюджетів, то в квітні відбулося непомірне скорочення таких надходжень, – аналізує регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України в Херсонській області Марія Кривецька. – Так у квітні до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло 364,5 млн. грн. податків та зборів, що на 17,8% або на 79,2 млн. грн. менше торішнього рівня. Планові показники виконані лише на 85,3% – бюджети недоотримали за місяць 62,7 млн. грн,