В обласній раді готують зміни до регламенту, які порушують права депутатів. Неугодних будуть позбавляти слова і силою виводити з сесійної зали

09.06.2021
309

Цей документ можна назвати просто – регламент проти опозиції.

Запропоновані зміни носять виключно дискредитуючий опозицію характер і є протиправними і такими, що суперечать законодавству по місцеве самоврядування. Опозицію в обласній раді позбавляють можливості у парламентський спосіб доносити свою позицію до представників влади і таким чином відстоювати інтереси своїх виборців. Вже зараз можна говорити, це суто новація нової влади слуг народу, а точніше союзу слуг народу та представників партії Медведчука в облраді. До таких дій не вдавалися навіть в часи печерного кучмізму та епоху зрадника януковича.


Більшість в Херсонській обласній раді планує внести зміни до діючого регламенту роботи Херсонської обласної ради. Відповідний проєкт рішення розданий депутатам ради. Цими змінами більшість, а це СН, НТЖ та ОПЗЖ планують заборонити депутатам критикувати владу.

Ці заборони заховані в наступних пропозиціях:

не допускати образливих висловлювань стосовно органів держаної влади, органів місцевого самоврядування, об´єднань громадян, підприємств, установ, організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій ради та окремих її депутатів;

Також депутатам буде фактично заборонено робити публічні виступи, які будуть мати критичні висловлювання, аналогії або пропозиції.

Приклад:

Особи, присутні на пленарному засідання ради, мають утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні, крім виступів у встановленому порядку, від поширення у сесійній залі матеріалів, що не стосуються питань порядку денного, і не порушувати правила ведення пленарного засідання, передбачених цим Регламентом.

Також депутатам планують заборонити користуватися мобільними телефонами, а також використовувати плакати для показу своєї позиції з того чи іншого питання. А тих, хто буде проти цього-охорона буде виводити з сесійної зали. Приклад:

Під час проведення пленарного засідання ради забороняється вносити та використовувати плакати, лозунги, гучномовці, інші предмети, що можуть створювати перешкоди у проведені пленарного засідання ради; пересуватися по сесійній залі (в зоні відведеної для депутатів ради); користуватися мобільними телефонами; порушувати громадський порядок; заважати будь-яким чином роботі депутатів ради.

У разі невиконання цих вимог, вони, за пропозицією головуючого на сесії, процедурним рішенням ради можуть бути позбавлені права бути присутніми на пленарному засіданні сесії.

У разі відмови порушника покинути пленарне засідання ради він може бути примусово виведений охоронниками із сесійної зали та адміністративного будинку.

 

Більш детально з запропонованими змінами до регламенту можна ознайомитися на телеграм-каналі НОВАМЕДІА