В лікарнях Херсонщини накопичується заборгованість по зарплаті, а влада каже, що не може вплинути на ситуацію

16.10.2021
685

Останнім часом я дуже багато спілкуюся з медиками. І, на жаль, та ситуація, що складається з медичною реформою, оптимізму на вселяє. Стара система медзабезпечення в Україні зламана, але нова так і не почала діяти. Наприклад, на Херсонщині сфера охорони здоров’я з весни просто не фінансується. Як кажуть медики, Національна служба здоров’я України так і не перерахувала потрібних коштів для виплати авансу деяким районним лікарням. В лікарнях накопичуються борги на зарплату, за медикаменти, на пальне для транспорту. На телефоні питання лікарям в НСЗУ не відповідають, навіть не беруть слухавку. Тож держава виявилася неспроможною у вирішенні проблеми.

Процитую директора Департаменту здоров’я Херсонської ОДА пана Віктора Короленка: «Заборгованість по виплатах лікарень стала накопичуватися ще з квітня поточного року. Але вплинути на ситуацію Департамент здоров’я не в змозі, оскільки Національна служба здоров’я комунікує з лікарнями напряму», – так відреагували на проблему у ХОДА.

А хто і як буде реагувати, коли хворі у лікарнях почнуть замерзати? «Ми не можемо заключити договір на постачання газу, – каже головний лікар Великоолександрівської ЦРЛ пан Іван. – Самі бачите, що зараз коїться з цінами на газ. Ніхто з постачальників не хоче заключати угоди з комунальними закладами. Школи, дитячі садочки, лікарні – всі поки що залишаються без можливості опалення. Тому що поки що жодна постачальна компанія навіть не пропонує, через систему тендерних процедур, свої послуги. Ми всі знаємо, скільки часу, у кращому випадку, займає проведення тендеру. Не менше місяця. Але зараз і про такий строк не можна балакати. Бо ніхто не пропонує таку послугу. І поки що ми не знайшли вихід»

Тому нову хвилю Коронавирусу Херсонщина зустрічає без фінансового забезпечення районних лікарень і з перспективою залишитись без тепла.

При тому, що ми з «Національною платформою» вже зібрали біля 25 тисяч підписів під відповідним зверненням до Кабміну по Херсонщині, впевнена й в інших регіонах ситуація не краще. І це вже не точкова криза регіону, це колапс всієї медичноїсистеми. Тож Кабміну терміново треба вирішувати ситуацію. Бо в зиму ми реально уходимо як в реанімацію.

Катерина Одарченко