В Херсоні відбулися літературні читання з нагоди Міжнародного дня рідної мови (ФОТО ВІДЕО)

21.02.2022
3477

19 лютого напередодні Міжнародного дня рідної мови в Херсоні відбулася зустріч з письменником Олександром Меньшовим, автором історичного детектива про підпілля ОУН на Херсонщині.

Про рідний край-рідною мовою!

«Про рідний край-рідною мовою», так назвали цей захід ініціатори: депутати фракції «Європейська Солідарність» Херсонської районної ради.

У рамках цієї акції депутати і партійці планують проводити такі літературні читання з херсонськими письменниками. Також планують злучити до цієї акції колег депутатів з інших фракцій, студентів, учнів ліцеїв та технікумів, школярів тощо.

Оксана Бузак/Олександр Меньшов

З вступним словом виступила депутатка Херсонської районної ради Оксана Бузак, яка наголосила, що ми маємо плекати рідну мову, збагачувати її, а також захищати від нападів «руського міру». Бо без мови немає народу!

«Нації не вмирають від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову», нагадала депутатка слова Ліни Костенко.

ВІДЕО:


Автор розповів цікаві та, мабуть, багатьом невідомі сторінки історії Херсонщини. «Бо як нас вчили: у 1941 році гітлерівські війська окупували Херсон, у 1944 році – звільнили. А що було ці 3 роки, що відбувалося, невже нічого?» – зацікавився автор. Так виникла ідея написання книги.

Літературні читання відбулися у форматі: презентація нової книги, питання-відповіді.

Як зазначила Оксана Бузак, автор в книжці «Репринти незакінчених чернеток» цікаво розповідає про життя простих і «не дуже…» мешканців Херсона в період окупації гітлерівськими військами.

«Разом з головними героями мандрую вуличками старого Херсона, переживаю і радію разом з ними, відкриваю для себе цікаві історичні моменти, умовно проводжу паралелі з сьогоднішнім Херсоном. Багато, дуже багато схожого, особливо поведінка людей в складних життєвих умовах…»,- наголосила депутатка.

Іван Глухов/Олександр Меньшов/Оксана Бузак

На завершення депутатка Херсонської міської ради, представниця ГО «Справа Громад» подарувала учасникам читань обереги-мотанки, які виготовлюють активісти Справи Громад.

Керівник фракції «Європейська Солідарність» в Херсонській міській раді Іван Глухов подякував Олександру Меньшову за цікаву розповідь.
Всі бажаючі придбали книжки та отримали особисті автографи від автора.