В Херсоні відбулася акція присвячена дню кримського спротиву російській окупації (ВІДЕО ФОТО)

27.02.2021
455

Близько двох сотень активістів зібрались на головній площі міста Херсона, щоб відзначити День кримського спротиву російській окупації.

Акція супроводжувалась показовою стратою опудала президента РФ Володимира Путіна та спаленням російського триколору у формі “матрьошки”, повідомляє IPC-Херсон

До акції долучились представники Нацкорпусу, херсонської Самооборони та Меджлісу кримськотатарського народу.

“26 лютого, на мій погляд, одна з ключових дат в нашій сучасній історії, бо в цей день у 2014 році об’єднались всі кримчани, що бачили своє майбутнє в Україні. Саме в цей день сім років тому зібрались тисячі людей на мітинг на підтримку територіальної цілісності нашої держави. І через це Верховна Рада Криму не зуміла прийняти рішення, яке б дозволило російській окупаційній владі легітимізувати захоплення півострову. Саме тому цей день увійшов в історію як “День спротиву”, – розповів нашим кореспондентам Ібрагім Сулейманов, директор з розвитку благодійної організації “Куреш”.


Офіційна влада в обличчі т.в.о. Голови херсонської обласної адміністрації, в свою чергу, до активістів вийшла, та трималась осторонь. Щоправда, по закінченні дійства, пан Козир дав невелику прес-конференцію вже в приміщенні ОДА.

Представники Нацкорпусу так прокоментували ідею з опудалом Путіна: “Ми, молодь Херсона, сьогодні вирішили нагадати всьому світу, що Крим є територією саме України та що наша держава є соборною та цілісною. Ми нагадуємо президенту країни-агресора його місце, і якщо він збирається продовжити свою агресивну політику, то в Херсоні на нього очікує виключно такий результат”, – зазначив активіст Микита Тютюнник.