В ХДУ відкрито сучасний зал-конструктор у Науковій бібліотеці (ФОТО ВІДЕО)

15.12.2020
615

15 грудня у Херсонському державному університеті відбулося відкриття надсучасної зали-конструктору у Науковій бібліотеці вишу, повідомляє пресцентр ХДУ


Читальна зала вишу змінилася не тільки зовні, але і її концепція. Відтепер кожен охочий зможе використовувати її потенціал по-своєму.

«Філософія нашого університету дуже проста: ми – корпорація по обслуговуванню освітніх інтересів студентів. Повинні йти шляхом створення відповідного середовища, в якому молоді дійсно буде комфортно, і вони зможуть себе капіталізувати», – зазначив на урочистому відкритті ректор ХДУ Олександр Співаковський.


«Хтось закриває бібліотеки, а ми розуміємо – не варто цього робити. Бібліотекам потрібно дати новий подих», – наголосив ректор.

За словами пана Співаковського, концепція побудови – від історії до сучасності – архівний фонд і сучасні технології: «Наша мета, аби студенти сказали: Херсонський державний університет – це другий дім. І навіть якщо закінчилися заняття, їм хотілося залишатися тут. Це місце, де молодь буде проводити 24/7/365», – переконаний ректор ХДУ.

З”явився в Науковій бібліотеці іфонд цінних та рідкісних видань. Працівники бібліотеки виконали колосальну роботу, відокремивши історичні видання довоєнних часів, за якими навчалися ще перші студенти Юр’ївського вчительського інституту. Найстаріша книга датується 1828 роком, привезена одним із тодішніх студентів. У відокремленому просторі підтримується окремий температурний режим.

Вхід туди доступний, але тільки у супроводі співробітників Наукової бібліотеки. Зала-конструктор чітко показує зв’язок поколінь та перехід від минулого у сьогодення. Адже той, хто не пам’ятає історії, той не має майбутнього.