У Скадовському районі закривають школи

16.06.2020
268

До ліквідації трьох малокомплектних початкових шкіл змушена була вдатися влада Скадовщини. Ідеться про навчальні заклади, що розташовані в селах Хатки, Андріївка і Гостроподолянське. Свою роботу вони припинять 17 серпня нинішнього року, повідомляє Новий день

– Відповідні пропозиції депутатському корпусу направила райдержадміністрація на прохання педагогічних і батьківських колективів. На жаль, демографічна ситуація в цих населених пунктах не дає підстав для надії на збільшення кількості учнів, – прокоментував ситуацію голова Скадовської райради Олег Старенький. – Разом з тим, поруч із зазначеними навчальними закладами розташовані великі школи, які, до того ж, мають транспорт для підвезення дітей. Так ми істотно знизимо витрати на їх утримання.

За словами голови райдержадміністрації Світлани Покутньої, навантаження бюджету на навчання одного учня малокомплектної школи перевищує 50 тисяч гривень на рік. Для порівняння: середньостатистичний здобувач освіти з великого навчального закладу «обходиться» у два рази дешевше. Тому найближчими днями громадське обговорення на предмет ліквідації школи повинно відбутися ще і в Петропавлівській школі, де виховується всього 53 малюка.

Також варто додати, що на даний момент у районі налічується півсотні класів, де навчається менше 15 дітей. Згідно з чинним законодавством, держава на їх утримання коштів місцевим радам не направляє.