У Херсоні відбулась акція «Убитий за мову (ФОТО)

12.12.2019
982

11 грудня 2019 року в Україні відбулася акція «Убитий за мову», яку ініціювало Всеукраїнське об’єднання «Свобода». Націоналісти пікетували Міністерство внутрішніх справ у Києві та обласні управління по всій Україні з двома вимогами: кваліфікувати вбивство Артема Мирошниченка як вбивство на ґрунті мовної та національної ворожнечі; закрити КПВВ на лінії фронту московсько-української війни (у зв‘язку з тим, що один із убивць зареєстрований на окупованій Московією території). У Херсоні активісти ВО «Свобода» пікетували Головне управління Національної поліції у Херсонській області.


Протестувальники принесли до Управління поліції в Херсонській області портрети вбитого за українську мову Артема Мирошниченка й плакати з вимогами та гаслами. Зокрема, на зображеннях було зазначено: «я вам відповім «какая разніца»…, «президент Зеленський зобов’язаний був узяти справу під особистий контроль», «вбивство Артема Мирошниченка на ґрунті мовної та національної ворожнечі». До акції також долучилися активісти з Національного Корпусу.


«Я пригадую 2013 рік, коли я в статусі помічника народного депутата України Олега Панькевича розбирався з реальною українофобією зі сторони національних меншин тут, на Херсонщині. Тоді в населених пунктах Дружнє та Іванівка ми, свободівці, зіштовхнулися з агресивною поведінкою та фізичними нападами на українців зі сторони курдів. Тисяча українців вийшли на протест в смт Іванівка, де всього проживає близько 6 тис. осіб. Минуло 6 років, а ми українці знову зіштовхуємося з ворожнечею на національному, зокрема мовному, підґрунті. Очевидно, українська мова є тим лакмусовим папірцем для визначення «ворог/не ворог» і вона доводить до сказу різних українофобів. Якщо Президент України Володимир Зеленський не візьме під особистий контроль цю кримінальну справу, то обіцяємо що гнів вулиці буде невідворотнім», – наголосив у виступі голова Херсонської обласної організації ВО «Свобода» Олег Гаврилко.