У Херсоні для дітей з інвалідністю провели інклюзивне тренування з баскетболу від Parimatch Foundation

12.10.2021
1203

2 жовтня на базі загальноосвітньої школи №34 в Херсоні відбулося відкрите інклюзивне тренування з баскетболу для дітей-спортсменів з інвалідністю в межах програми «Так, я можу!» від Міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation Ukraine.

Як зазначила президентка фонду Parimatch Foundation Катерина Білоруська, інклюзивні тренування допомагають дітям з інвалідністю забути про цькування та неприйняття, знайти нових друзів та соціалізуватися.

«Дітям із інвалідністю доводиться постійно стикатися із дискримінацією та численними порушеннями їхніх прав — від відсутності ранньої діагностики інвалідності до виключення зі сфери освіти й участі в спільнотах. Крім цього їм часто не вистачає психологічної підтримки та мотивації. Це тільки мала частина аргументів на користь актуальності нашого проєкту», — зазначила Катерина Білоруська.

Участь у відкритому тренуванні взяли 11 вихованців програми «Так, я можу!», серед яких діти-спортсмени віком від 6 до 17 років із синдромом Дауна та аутизмом. Також до заходу приєдналися баскетболіст і призер Вищої ліги Чемпіонату України Володимир Назаренко та керівник регіонального центру «Інваспорт» Дмитро Шейко.

За словами дефектологині й фахівчині з корекційної освіти Євгенії Пантеліаді, під час інклюзивного тренування організаторам вдалося створити для юних учасників позитивну атмосферу та комфортний емоційний фон.

«Дітям з ментальними порушеннями складніше встановити контакт та фокусуватися на цілях і завданнях. Але команда PMF змогла створити середовище, комфортне для дітей. Вихованці програми розуміли, що це не щось звичайне й рутинне, а щось нове, цікаве та корисне», — розповіла Євгенія Пантеліаді.

На її думку, інклюзивні тренування навчають дітей-спортсменів з інвалідністю взаємодіяти між собою та іншими дітьми, а також дарують вкрай необхідне відчуття рівності та повноцінності.

«Нарешті дітей з інвалідністю перестають ховати, відправляти до інших секцій чи окремих шкіл. Програма “Так, я можу!” — це прекрасна ініціатива, тут чудово працює ідея інклюзивності. Мені здається, це хороший шанс побудувати різноманітне суспільство. І це чудово!», — запевнила дефектологиня.

Головним досягненням інклюзивного тренування, на думку тренера та баскетболіста Володимира Назаренко, стала активна взаємодія між дітьми з інвалідністю та іншими учасниками заходу. Спортсмен зазначив, що на майданчику не було поділу на тих та інших. Були команди, які підтримували одна одну.

«Для всіх це було щось нове: спільнота, середовище, інші діти. Але діти впоралися, спілкувалися з іншими однолітками, взаємодіяли. Баскетбол якраз і передбачає цей контакт. Це командна гра, на майданчику ви суперники, а поза ним — друзі. І програма “Так, я можу!” дійсно допомагає дітям з інвалідністю соціалізуватися. Крім того, у них з’являється шанс потрапити в справжню команду і розвиватися далі», — зазначив баскетболіст.

Довідка про програму міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation:

«Так, я можу!» — програма, спрямована на підтримку дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами шляхом залучення їх до спорту. Також протягом 2019-2021 років Фонд запровадив річні щомісячні стипендії для юних спортсменів з інвалідністю з різних регіонів України. Також восьмеро вихованців програми стали членами національних збірних команд.

Дізнатися більше про діяльність Фонду можна за посиланням