У ХДУ дбають про інклюзивну освіту

06.07.2019
382

5 липня у Херсонському державному університеті відбулася зустріч обраного ректора ХДУ, народного депутата України Олександра Співаковського з вихованцями дитячо-юнацької спортивної школи для інвалідів та з їхніми батьками. Гості завітали до вишу, аби погодити домовленості щодо відвідування нового сучасного басейну дітей з особливими потребами.


На початку зустрічі Олександр Співаковський наголосив, що протягом багатьох років дбає про інклюзивну освіту й пропагує її розвиток: «Два роки тому ми прийняли закон, в якому прописані всі норми, пов’язані з інклюзивною освітою. Ми повністю легалізували законодавче поле, що стосується освіти для дітей з особливими потребами».

До того ж, Олександр Володимирович зазначив, що у Херсонському державному університеті інклюзивній освіті приділяється значна увага – нещодавно на педагогічному факультеті відбулося відкриття інклюзивно-ресурсного центру, який обладнано єдиною у Херсоні та області інтерактивною підлогою для проведення корекційно-розвивальних занять та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами. Та незабаром у ХДУ очікується відкриття сучасного басейну, який також розрахований для людей з особливими потребами. «Ми побудували басейн для абсолютно для всіх! Обов’язково буде виділено на день п’ять з половиною безкоштовних годин, у тому числі й для вас. Басейн обладнано спеціальним підйомником для людей з особливими потребами. Більш того, у нас будуть досвідчені тренери», – підкреслив народний депутат й запросив гостей на екскурсію до паркової зони ХДУ.

У свою чергу, директор дитячо-юнацької спортивної школи для інвалідів Руслан Малашенко подякував Олександру Співаковському за підтримку й піклування дітей з особливими потребами. І додав: «Сьогодні ми домовилися про відвідування басейну нашими вихованцями на безкоштовній основі. І взагалі, побудова такого об’єкту у нашому місті – доволі визначна подія, адже у Херсоні немає подібного сучасного спортивного комплексу».

Батьки дітей з особливими потребами теж не лишилися осторонь. «У моєї доньки – золота медаль з плавання. Але можливість плавати ми маємо тільки влітку на базі інваспорту. На жаль, цього замало, адже для моєї Катерини вкрай важливо розвиватися у цьому спортивному напрямку», – прокоментувала Ірина Фоменко. І додала: «Вже не вперше нам допомагає Олександр Співаковський. У нас давні дружні стосунки і ми йому вдячні за підтримку і допомогу».

А поки що усі з нетерпінням очікують відкриття нового сучасного басейну у Херсонському державному університеті!