ЦВК планує затвердити нові виборчі округи. На Херсонщині їх буде шість

15.06.2021
363

ЦВК розробила проєкт поділу України на нові виборчі округи, які повинні бути утворені відповідно до ст. 27 Виборчого кодексу для належного адміністрування виборів.

Що треба знати про проєкт?

Комісія пропонує поділ на 202 округи (зараз їх 225). Нові округи формуватимуться з урахуванням меж новоутворених районів та громад.

Звертаємо увагу, що новий поділ на округи почне застосовуватись під час наступних загальнодержавних виборів, що відбуватимуться за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Отже, висування кандидатів у народні депутати України відбуватиметься за списками політичних партій, які формуються у виборчих регіонах, що повністю збігаються з межами областей. А територіальні виборчі округи використовуватимуться лише для адміністрування виборів.

Таким чином, ураховуючи зміни адміністративно-територіального устрою України та вимоги Кодексу, змінюються і критерії утворення ТВО.

На думку ЦВК, це дозволить оптимізувати роботу ОВК і полегшить логістикуі загалом матеріально-технічні ресурси під час організації та проведення виборів використовуватимуться ефективніше.

На Херсонщині планується створити 6 територіальних виборчих округів.

Округи в межах Бериславського району, Каховського, Генічеського та Скадовського. А також: один округ-Херсонська громада і округ з громад колишніх Білозерського та Олешківського районів.

 

Детальніше ТУТ