«Це форма тиску на Україну», — Рефат Чубаров
Голова Меджлісу наголосив, що пропозиції, які передбачають територіальні поступки з боку України, не можуть бути прийнятними.
Будь-які пропозиції, які передбачають територіальні поступки з боку України — зокрема щодо Криму — не можуть бути прийнятними.
Про це 19 квітня в коментарі QIRIM.News заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, коментуючи повідомлення агентства Bloomberg про нібито готовність США визнати окупований Крим російським у межах потенційної широкої угоди про мир між Україною та росією.
За словами Чубарова, такі варіанти будуть відкинуті українською державою.
Голова Меджлісу зауважив, що російська федерація на перемовинах з американськими представниками систематично висуває вимоги щодо визнання окупованих територій — не лише Криму, але й районів Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
«Американці озвучують та інтерпретують цю “хотілку” росії, але я виключаю, що вони (США) будуть наполягати на цьому варіанті — цього не буде.
Це форма тиску на Україну. Американці мали б заявити, що це неприпустимо», — зазначив він.
Водночас Рефат Чубаров висловив упевненість, що США не наполягатимуть на такому сценарії.
Чубаров підкреслив, що росія не готова до миру або навіть перемир’я — у разі гіпотетичного задоволення її нинішніх вимог Кремль одразу ж висуне нові, зокрема щодо «денацифікації» та відставки президента Володимира Зеленського. Таким чином, рф не просто не прагне миру — вона рухається у протилежному напрямку.
Крім того, Чубаров зазначив, що Дональд Трамп, який добровільно взявся за мирну ініціативу, ймовірно, сам усвідомлює її безперспективність.
Він нагадав, що Трамп і його команда вже заявляли: якщо сторони не будуть готові досягти згоди, США можуть просто відійти від цього процесу.
Нагадаємо, агентство Bloomberg з посиланням на свої джерела повідомило, що США готові визнати окупований Крим російським у рамках широкої угоди про мир між Україною та рф.
Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.