Тиск на колектив «Херсонської академії неперервної освіти» подовжується. Відповідь колективу на чергові «листи щастя»
Знову колектив Херсонської академії неперервної освіти читає «листи щастя» з черговою порцією лайна. У кожній такій «статті» «автор», який начебто ну дуже вболіває за долю академії, безсоромно поливає брудом ректора академії Анатолія Миколайовича Зубка і весь колектив, ну, звичайно, окрім «недоторканних» (звісно, за вказівкою кого треба).
Анонімка, на підставі якої В. Мангер відсторонив ректора Херсонської академії неперервної освіти від посади
Самого ректора, професорів, викладачів, методистів академії ці писаки-посіпаки називали, обзивали, жорстоко принижували в кожній такій «писанині», не соромлячись при цьому послуговуватися лексикою далеко не культурних людей. Співробітників академії знає не тільки педагогічна громада Херсонщини, а й уся Україна.
Відповідь керівництва облради щодо надання копії анонімного звернення
Серед них – доктори педагогічних наук, професори, які мають авторитет серед науковців, учителів, які мають свою наукову школу і виховали не одне покоління молодих науковців, серед них автори підручників і посібників з грифом Міністерства освіти і науки, за якими навчаються наші учні і студенти. А хто знає цих «писак» жовчю, чому ховаються вони за спинами своїх можновладців і звідти оскаливши зуби і бризкаючи слиною брешуть? За стилем, лексикою проглядає аж ніяк не привабливий образ «автора» чи то з кола колишніх в’язнів, чи то, як кажуть у народі, «гопників» чи «босоти» та ще й «сексуально стурбованої».
Розпорядження про початок службової перевірки на підставі анонімного листа
Остання стаття була останньою краплею, і ми вирішили не мовчати. Ми бачимо, як розгортаються події, ми бачимо кого тут потрібно захищати. Так, у нас є пенсіонери, але ми пишаємося цією когортою науковців. Та й пенсіонерів в академії небагато. Можливо, «автор» (хоча такого слова він не гідний) під пенсіонерами має на увазі людей 40-річних і 50-річних, яких в академії більшість. А може, для нього і 30-річні, яких, до речі теж багато в колективі, вже теж пенсіонери. А вони теж «с пеной у рта», як підло й низько дозволяє собі так званий автор говорити про людей, попри все мають сміливість захищати гідність ректора, своє добре ім’я та ім’я закладу, що має, до речі, 75-річну історію.
«Скандал» з комп’ютерами, який згадує «автор» надуманий, оскільки слідчими Головного управління Національної поліції В Херсонській області видано Постанову від 30.04.2019 року про закриття кримінального провадження «у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення». Але такі факти не вигідно оприлюднювати писакам, тому вони просто ними нехтують.
А щодо так званих незаконних звільнень, можна, як приклад неправдивості таких закидів навести Ухвалу Верховного Суду: «Відмовити Голобородьку Ярославу Юрійовичу в задоволенні позову до комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу».
Ситуація, що склалася, справді тримає в напрузі колектив академії. І ректор тут ні до чого. Постійні безпідставні перевірки (скаргу так і не оприлюднили попри вимоги колективу), недовіра працівникам академії, ставлення до них як до злочинців, тотальний пресинг з боку обласної ради – ось що заважає працювати і виконувати прямі обов’язки, натомість співробітники академії постійно щось «пояснюють» членам комісії, які як осатанілі виконують вказівку «хазяїна» щось «нарити».
Компетентна людина ніколи б не написала, що ректор може звинуватити науковця в плагіаті. А ось «автор» собі це дозволяє чи, можливо, просто не хоче писати про те, що «госпожу» Одайник у плагіаті звинувачує не ректор, а Міністерство освіти і науки України, про що йдеться у пункті 2 наказу «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо присвоєння вчених звань і присудження наукових ступенів» від 18 грудня 2018 року: «Скасувати рішення спеціалізованої вченої ради та відмовити у видачі диплома доктора педагогічних наук Одайник Світлані Федорівні на підставі висновку». У пункті 4 висловлено зауваження «стосовно дисертації здобувача наукового ступеня доктора педагогічних наук Одайник С.Ф. за порушення вимог пункту 14 Порядку щодо наявності в дисертації текстових запозичень, використання ідей, наукових результатів і матеріалів інших авторів без посилання на джерело». Це пряме порушення академічної доброчесності, про яку йдеться не тільки в Законі про вищу освіту, а навіть і про середню освіту. Але, на жаль, наші народні обранці від обласної ради відверто нехтують законами України і призначають тимчасово виконувати обов’язки ректора особу, яка фігурує в наказі Міністерства освіти і науки як порушник.
Запрошення на вручення акту службової перевірки
У виданнях академії немає жодної статті авторства тих, хто дозволяє собі сказати, що їх «впаривают» (лексика якого кола людей?) учителям. Натомість учителі стоять у черзі, щоб опублікувати свої статті. Журнали справді користуються попитом, чому, наприклад, не проаналізували, скільки науковців з усієї України поміщають статті в цих журналах? Їм теж їх «впаривают»?
І наостанок. Якби був лист від педагогів про «махінації» ректора, він був би оприлюднений, з його змістом ознайомили б колектив. Отже, проситься висновок: або подібного листа не було в природі, або його постфактум напише «автор-посіпака» і зміст його залежить від того, «що ж нарили?».
Відповідь колективу академії
Якщо «авторам» пасквілів так не байдужа доля академії, хай мають сміливість говорити відкрито і правду, говорити фактами, а не фейками. Закликаємо припинити пресувати колектив академії і дати йому можливість працювати в нормальних умовах.