Тетяна Музичко: Ввести квоту на жінок – це те саме, що поставити на них бірку
Тетьяна Музичко, заступник голови Високопільської РДА, була кандидатом на посаду голови Високопільської ОТГ під час виборів 29 жовтня цього року. Одна з небагатьох жінок, які ризикнули та прийняли участь у змаганнях на посаду голови ОТГ. За підсумками голосування посіла друге місце з результатом 14,4% підтримки виборців.
Інтерв’ю записувалося напередодні голосування, але не втратило актуальності. Мотивація та участь сільських жінок у політиці – ми намагалися отримати відповіді на ці питання.
Я, Музичко Тетяна Олександрівна, народилася в Миколаївській області 21 жовтня 1964 року. Сьогодні у мене день народження (сміється). Так співпало, що я зараз тут, в цьому місці (ми спілкувалися під час зустрічі пані Тетяни з виборцями), і даю вам інтерв`ю з приводу того, як сільська жінка може бути в політиці.
Яку політичну силу ви представляєте?
Я людина безпартійна. За всі часи я була тільки один раз у партії – у «Народній партії Литвина». Я поважала його, він тоді був головою Верховної ради.
На фото Т. Музичко під час зустрічі з виборцями
Чи мали ви досвід участі у виборах раніше?
Безперечно, я балотувалася до Високопільськоїселищної ради 2 роки тому, подавала кандидатуру, але не добрала тільки 20 голосів.
Чи є у вас досвід адміністративно-керівної чи громадської роботи?
Я майже 30 років працюю державним службовцем, зараз – працюю заступником голови Високопільської РДА, до цього пропрацювала 24 роки у земельних ресурсах, 17 років із них – на керівних посадах…
Що мотивувало вас взяти участь у виборах?
Мотивує мене, як жінку, одне – зробити наш край ліпшим, добробут налагодити. Як жінка, я вважаю, що мені потрібно було піти на ці вибори, маючи такий досвід, маючи такі можливості, знаючи як живуть інші територіальні громади, що об᾿єдналися, я не могла не піти і не використати те, що я знаю.
Чи підтримуєте ви тезу, що жінок у політиці має бути більше?
Стовідсотково
Чи мали ви упереджене ставлення до себе, чи відчуваєте, як до жінки під час кампанії?
У нас специфічний район, раніше ним керували одні жінки і вони дуже авторитетні були. Тому, я не скажу, що до мене ставлення якесь упереджене, мене в районі вже давно знають, тому ні, не відчуваю.
Що допомагає вам у виборчій кампанії, особисті вміння, підтримка сім᾿ї, волонтери?
Найперше, це підтримка сім᾿ї. Ще минулого разу, коли я виставляла свою кандидатуру на вибори до селищної ради, мені діти сказали: «Ми тут живемо, мої онуки тут живуть, тільки ти повинна зробити їм краще життя у нашому селищі». Тому я вирішила, і чоловік мене підтримав. Зараз мене підтримує багато хто: і односельці, і партії мене підтримують. Різні партії мене підтримують, при тому, що я безпартійна, підтримують і друзі, і тому я в собі відчуваю сили, що я можу дійти до кінця.
Які форми роботи з виборцями ви використовуєте?
Роблю публікації в газеті, на фейсбуці. Але перш за все у мене задача зустрічатися безпосередньо з виборцями, вони повинні подивитися на мене, подивитися мені у вічі та задати питання, які їх хвилюють, а не чути, що хтось щось про мене сказав.
На фото: Зразок агітаційного матеріалу надрукованого у районній газеті «Високе Поле»
Ви самостійно будуєте свою виборчу кампанію?
Сама писала програму, сама на своєму комп᾿ютері роздруковувала.
Яка на вашу думку повинна бути система місцевих виборів, не тільки в селі, селищі, а й в місті, області?
Щоб були кандидати від партій, також і ті, які йшли, як самовисуванці. Система повинна бути різнобічною і кожен повинен балотуватися по своїй волі. Система повинна бути мажоритарна. Тому, що перші члени партії можуть бути непоганими, але коли партія набирає високі відсотки і тоді проходять не знаємо хто, не знаємо звідки. Моя позиція, що потрібно, щоб вибори були на мажоритарній основі. Бо тут мають змогу балотуватися самовисуванці.
Чи підтримуєте ви, що на державному рівні має бути гендерне квотування?
Ввести квоти на жінок – це те саме, що поставити на них бірку. Я сама жінка і розумію які жінки бувають. І чоловіки різні бувають, і жінки різні бувають. Я проти квотного принципу.
Спілкувався Тарас Бузак