Стриманий Гусєв…

15.03.2020
3350

Приймати рішення по Клюцевському було не важко
Ю. Гусєв

Довго думав як назвати матеріал за результатами мого спілкування з головою Херсонської ОДА Юрієм Гусєвим. Вагався. Але назвав саме так. Стриманість у розмові – саме це я відчув з боку голови ОДА під час спілкування. Хтось каже, це не стриманість – це обережність. Можливо. Але, вдячний голові ОДА пану Гусєву за те, що погодився зі мною на спілкування і велика подяка тим, хто допоміг в організації цього інтерв’ю.

Відразу прошу вибачення у френдів які у Фейсбуці писали свої питання для пана Юрія. Не зміг їх поставити, так як був обмежений в часі.

Запланував собі інтерв’ю з паном Юрієм давно, але хотілося незвичного формату. Не паркетного спілкування та «вилизування» співрозмовника, а драйву та нестандартних відповідей. Це навіть скоріш за все і не інтерв’ю було у звичайному розумінні. Це моє намагання через питання послати певний меседж голові ОДА, повідомити йому про існуючі, на мій погляд, проблеми, примус до дії, заклик звернути увагу, а також дізнатися про ті речі, про які зазвичай не дуже люблять говорити чиновники такого рангу. Зачепити те, про що в «білому домі» говорять здебільшого пошепки.

Юрій Гусєв

Відразу зазначу, що під деякими відповідями буду залишати свої коментарі, відчуття та зауваження. Вважаю, що маю на це повне журналістське право. Починаємо бліц-інтерв’ю.

 

Робота

Яку оцінку за свій термін на посаді голови ОДА ви можете собі поставити? 12 бальна система

Не ставлю собі оцінок. Оцінку мені дасть Президент, який мене сюди призначив.

Головні успіхи?

КПВВ, переформатування структури ОДА, досягнення по залученню інвестицій, запуск додаткових авіарейсів, розвиток інфраструктури, концесія морського порту, запуск програм енергоефективності, стратегія розвитку області. Це попередні результати, які, я впевнений, мешканці нашої області та гості Херсонщини побачать вже найближчі роки.

Тарас Бузак: щодо переформатування структури ОДА, то маю певний скепсис та недовіру. Вважаю, що зробили нову структуру не під функції та завдання, а під певну людину/певних людей.

Головні помилки?

Я думаю, що помилки, над виправленням яких ми зараз працюємо, стосуються більш ефективної комунікації з громадою нашої області для того, щоб вони усвідомлювали, в якому напрямку рухається наш регіон.

Ви вважаєте щирими чиновників, які вас оточують?

Чиновники, які мене оточують, це люди. Люди з усією притаманною для людини сутністю. Як з позитивними так і не дуже характеристиками. Які мають безумовно свій приватний інтерес і якщо цей приватний інтерес виходить за рамки напрямку, в якому ми рухаємося, то вони безумовно можуть бути нещирими.

Тарас Бузак:Навіщо тоді поліграф та розмови про доброчесність…

Приймати рішення по Клюцевському було важко?

Ні

Не жалкуєте?

Ні

Тарас Бузак: Скажу відразу, не сподівався саме на таку коротку реакцію. Гадав,що будуть довгі тиради, «про ум, чєсть і совість нашєй епохі». Але тут все було коротко. Сказав як обрізав. Роблю висновок: звільнити пана Володимира пан Юрій хотів давно. А ось пані Світлану не дуже хоче. І підтвердження цього у наступній відповіді.

По Світлані Чепизі?

Дивіться. Я вивчив питання того, що відбулося, і я ніколи не уникав відповідальності, і переконаний, що люди мають відповідати за ті речі, які відбуваються. Я перед селекторною нарадою говорив і зі Світланою, і з Володимиром і прийняв рішення вже за результатами спілкування з ними.

Чи знали ви, що під час проведення «реформи ОДА» (реорганізація структури ОДА) звільняли тих, хто перебував у відпустці по догляду за дитиною?

Ні! Я цього не знав.

Тарас Бузак: Чекаємо реакції з боку голови ОДА. Сподіваємося, що винні у виникненні такої ганебної ситуації будуть знайдені та покарані.

Питання винагороди працівників ОДА: надбавки за інтенсивність праці. Їх відсотки. Багато сигналів і з Херсона та з районів. Люди скаржаться на несправедливий розподіл. Суб’єктивний підхід. Керівництво отримує по 100 і більше відсотків, а рядові фахівці залишки. Начальник відділу і провідний спеціаліст отримує однакові відсотки по надбавках? Ви знаєте про таку ситуацію? Вважаєте її нормальною?

Я вважаю, що люди які працюють в органах державної влади повинні отримувати достойну зарплату. Тому я завжди підтримую пропозиції по встановленню надбавок для керівництва по яким приймаю рішення я. Спілкуючись з керівниками відповідних структурних підрозділів РДА пропоную їм. об’єктивно встановлювати надбавки для їх підлеглих, які виконують ті чи інші функції.

Тарас Бузак: Цікава відповідь. Зрозуміло, що незручне питання. Аналізуючи інформацію, яку я отримую, роблю висновок, що в ОДА зараз є так звана «команду губернатора» – вона отримує много, і є обслуговуючий персонал – їм дають, що залишиться.

Чому документи, які містять суспільний інтерес (накази/розпорядження про преміювання чиновників, про встановлення надбавок за інтенсивність праці, про надання відпуски тощо) не є публічними, відсутні у вільному доступі на офіційному сайті ОДА? Кошти люблять тишу?

Я розберуся з цим питанням

Чи будуть переглядати наказ колишнього керівника апарату щодо встановлення надбавок чиновникам? Якщо так, то хто це буде робити – новий керівник апарату або виконуючий обов’язки, чи можливо ви особисто?

Це функція нового керівника апарату. Ми зараз думаємо над тим, коли і як оголосити конкурс і завести нового керівника апарату ОДА.

Команда

Ви вважаєте людей, які вас оточують, своєю командою?

Не всіх, але звичайно, що значна частина людей, з якими я працюю, я вважаю своєю командою.

Вже є заміна звільненому Клюцевському? Якщо так, то хто це?

Ні. Немає. І я думаю, що ми проведемо конкурс, для того, щоб дати можливість людям, які бажають працювати в моїй команді подаватися та в чесному конкурсі перемагати.

Запровадження детектора брехні під час конкурсу. Ви вважаєте, що люди, які його пройшли стали більш професійними чи більш лояльними?

Я вважаю, що люди які проходять детектор брехні по перше, підтверджують свою доброчесність. По друге, поліграф ми будемо використовувати регулярно для того, щоб люди знали, що доброчесність це те, що має бути невід’ємною складовою роботи державного службовця.

Тоді в мене питання: Ви самі проходили поліграф?

Звичайно

А є законні підстави для проведення обстеження на детекторі брехні?

Це добровільна справа для людини. Якщо людина не хоче проходити поліграф, то у мене особисто є сумніви в його доброчесності.

Тарас Бузак: Зрозуміло)))

Доброчесність — це позитивна протилежність статевої нестриманості, блуду, розпусти, а особливо в самотньому житті. Доброчесності протистоїть хтивість (похіть, латинською: luxuria). Доброчесність досягається завдяки освіті й вихованню.

Велике будівництво

Чи існує якась черговість початку робіт? Хто, та яким чином визнає першочерговість робіт? В «Балках» продовжуються аварії, проте ми ремонтуємо дороги між хуторами?

Черговість Великого будівництва встановлена. Вона встановлюється по принципу готовності об’єктів до будівництва. По «балках: проведені тендери і там так само визначений початок ремонту балок по дорозі Херсон – Нововоронцовка. По перше, я виїжджав на них кілька разів і обіцяв місцевій громаді. По друге, я усвідомлюю необхідність їх якісного та швидкого ремонту.

Ви звертали увагу, що у виборі об’єктів на будівництво по багатьох проектах, там де є державні кошти, дуже багато особистого та земляцтва? Зрозуміло, що не вашого особистого… Обирається по принципу приналежності певного депутати чи чиновника до певної території

Звичайно ні. Ми обирали об’єкти по потребах і суспільній важливості.

Дивна картина. Співфінасування по об’єктах ДФРР… Знов інтимний підхід. Чим ближче об’єкт до місця проживання або обрання чиновника або депутата, тим менше відсоток, а по багатьох завжди мінімальний – 10%. Коли інші від 30% стартують.

Це теж не відповідає дійсності. Об’єкти ДФРР ми багато разів обговорювали під час нарад, також селекторних з громадами районів нашої області. Громади, які були готові, були підготовлені документи та було гарантоване співфінансування, отримували пріоритет.

Дороги. Північ області майже без ремонту. Доріг нема. Лиш напрямки. Але знов ми бачимо особливий підхід. Нововоронцовка, Високопілля, Велика Олександрівка дочекається ремонту доріг?

Я за останні 8 місяців кілька разів був і у Високопіллі, Нововоронцовському та Великоолександрівському районі. На цьому тижні ми обговорювали питання додаткового фінансування ремонту доріг на нараді у міністра інфраструктури Владислава Кріклія і ми очікуємо позитивного рішення від Уряду та Укравтодору по виділенню додаткового ресурсу для ремонту доріг і державного значення і місцевого.

До Костянтинівської ОТГ можна буде колись добратися не по полях?

Повторю. Ми зараз сформували резервний перелік доріг, які будуть реалізовані після додаткового виділення коштів.

Там є Костянтинівська ОТГ? ТАК?

Ми працюємо над тим, щоб дороги, по яких є документація або документація розробляється, були в переліку об’єктів по ремонту вже у 2020 році.

Деокупація Криму

Ви дійсно вважаєте, що будувати сучасні КПВВ на межі з тимчасово окупованим Кримом доцільніше за ремонт доріг в тому ж Генічеському районі? Наприклад, дорога з Іванівки на Петрівку Генічеського району?

Я переконаний, що важливо і будівництво КПВВ і ремонт доріг. Будівництво КПВВ ми успішно завершили. Хочу ще раз підкреслити – це тимчасові КПВВ з тимчасово окупованою територією АР Крим. Ремонт доріг – це той пріоритет, над яким ми працюємо кожного дня.

Зауважу, ремонту доріг в Геніческому районі нема, а КПВВ вже збудовані

КПВВ побудовані за кошти донорів. Нажаль протягом багатьох років КПВВ не були побудовані з різних причин і те, що нам вдалося спільно з міністерством інфраструктури і особисто міністром Кріклієм реалізувати протягом кількох місяців, я вважаю, що це позитивний сигнал для людей про те, як змінюється Україна.

Тарас Бузак: А про дороги так нічого і немає…

Визначені вже балансоутримувачі КПВВ?

Ні. Ми говорили про це на нараді цього тижня з міністром інфраструктури. Міністерство і уряд будуть приймати відповідні рішення. На сьогоднішній день КПВВ є на балансі Укрзалізниці.

УКРЗАЛІЗНИЦЯ ЗАСЕКРЕТИЛА ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАРТІСТЬ БУДІВНИЦТВА КПВВ НА МЕЖІ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИМ КРИМОМ (ДОКУМЕНТ)

Децентралізація

Ситуація з Гладківською ОТГ, яку хочуть приєднати до Голої Пристані. Люди проти. Ви знаєте про цю ситуацію? Плануєте поїздку до Гладківки, щоб зустрітися з громадою і місцевими депутатами?

Питання завершення децентралізації лежить зараз в площині прийняття урядом перспективного плану, за яким буде завершуватися децентралізація в нашій та інших областях. Напередодні рішення уряду відбулася ціла низка засідань в Міністерстві розвитку громад та територій України за участі заступника міністра, депутатів профільного комітету парламенту, експертів, де ми розглядали можливий перспективний план Херсонської області, який буде розглядати Уряд і обговорювали кожний район, кожну ОТГ, надали відповідні пропозиції.

Ті скарги, які надходять до нас від людей ми передаємо в Міністерство розвитку громад і територій для того, щоб вони враховували ці скарги під час прийняття урядом рішень.

А зустрітися з людьми, поспілкуватися?

Я щотижня виїжджаю в райони. Минулого тижня я виїжджав в Білозерський та Генічеський райони. Так само планую відвідувати і інші райони і регулярно спілкуватися з людьми.

Новотроїцький район. Майже диктат нардепа. Нас усіх примушують погодитися з позицією один район – одна громада. Не боїтеся відкрити «скриню пандори», коли інші депутати почнуть «ґвалтувати» громади, владу, доцільність та здоровий глузд?

Це не відповідає дійсності про диктат нардепа.

Але це моє суб’єктивне бачення на яке я маю право.

Це лише ваша суб’єктивна точка зору. Друге. По Новотроїцькому району ми спілкувалися на комісії Міністерства розвитку громад та територій. Запропоновано Уряду два варіанти децентралізації в Новотроїцькому районі. Яке рішення прийме Уряд так і буде реалізовуватися децентралізація в районі. Я вважаю, що думка депутатів-мажоритарників важлива, тому що люди їх обрали від відповідних округів і депутати працюючи в цих округах несуть відповідальність за розвиток тих територій, від яких вони обрані народними депутатами. На комісії був присутній нардеп Іванов, який обирався по цьому округу, ми дискутували… Повторюся, нами запропоновано два варіанти децентралізації в Новотроїцькому районі.

Це що стосується Новотроїцького району, а друга частина мого питання: Не боїтеся відкрити «скриню пандори», коли інші депутати почнуть «ґвалтувати» громади, владу, доцільність та здоровий глузд?

Я не просто не боюсь, я спонукаю депутатів активніше долучатися до тих процесів, які відбуваються на територіях, від яких вони обрані нардепами. Я завжди радий тим рекомендаціям і побажанням, які надають народні депутати.

Облрада

Коли ми вас побачимо в президії разом з керівництвом облради? Буде таке, чи ніколи?

Я не є депутатом облради. Доцільність свого перебування в президії я поки що не бачу.

Спростуйте або підтвердить інформацію з анонімних телеграм-каналів щодо створення вашими заступниками такої собі групи депутатів-бюджетників в облраді, які будуть підтримувати позицію держадміністрації та просувати її питання?

Не відповідає дійсності

Питання від Ібрагима Сулейманова: коли запрацює Рада національних меншин Херсонщини?

Ми зустрічалися трохи більше місяця тому. Зараз працюємо над оновленим положенням про Раду і безумовно Рада повинна в першу чергу працювати ефективно для того, щоб представник кожної національної меншини в нашому регіоні почував себе повноцінно, і щоб Херсонщина була родиною, частиною якої є представники національних меншин.

Тарас Бузак:Цікаво, це стосується представників ГО, які організовують поїздки дітей на екскурсії до Москви?

Питання щодо постачання води в Крим

Ми маємо постачати воду в Крим, але за однієї умови – проведення деокупації АР Крим та міста Севастополя.

Спілкувався Тарас Бузак ГО «Асоціація блоггерів «Новамедіа»