Степова Іванівка. Рік самостійності
Якщо це геноцид села, то хай тоді цей геноцид впевнено крокує по нашій області
Нещодавно відвідав Іванівську ОТГ. Дуже хотів поїхати саме до цієї громади. Багато про неї чув, багато балакали. Різного… Хотілось побачити все на власні очі. Поспілкуватися з керівництвом громади. Поговорити з ними про здобутки та проблеми. Просто знаю, що цим людям прийшлося пережили за останні місяці, як їм «допомагали» працювати, створювали проблеми та різного роду «диверсії». Високопоставлені земляки старалися))) Гордий, що особисто знайомий з цими людьми: головою Іванівської ОТГ паном Віктором Дебелим, секретарем ради пані Вікторією.
Секретар Іванівської селищної ради (Іванівська ОТГ) Вікторія Щастлива розповідає про те, в якому стані знаходився Іванівський ліцеї №2 в ті часи, коли вона сама навчалася в цій школі, про стан цієї школи до червня цього року, про роботу команди, зміни у житті громади, про досягнення, проблеми та успіхи об’єднаної громади. Про співпрацю з нардепом Сергієм Хланем. Про ремонт доріг та транспортне сполучення в межах Іванівської ОТГ.
Як зазначила пані Вікторія: «До об’єднання громади транспортного сполучення між селами громади, – а це 15 населених пунктів, – не було, і ніхто цього іванівцям не обіцяв. Тому вирішили реалізувати ідею: “Іванівка – культурний та адміністративний центр громади”, та налагодити сполучення між селами». Перший крок зроблено. Придбали мікроавтобус, який планують використовувати як сільський транспорт…
Поїздка до Іванівської ОТГ була організована Херсонським регіональним відділенням Асоціації міст України. Тема візиту: «Освітня реформа в громаді: основні уроки».
Приємно вразили земляки голопристанці. Вони приїхали до своїх колег у повному складі – були представлені всі ОТГ Голопристанського району (Долматівська, Бехтерська, Чулаківська, Гладківська.). Фото на добру згадку
Враження від побачених результатів господарювання в статусі обєднаної громади переповнювали майже усіх гостей. Адже за короткий проміжок часу тут вдалося зробити дійсно прорив у відновленні інфраструктури населених пунктів. Вразив впорядкованістю та розвинутою інфраструктурою і адміністративний центр громади – колишній центр віддаленого степового району Херсонщини. Фото:
Розпочалося знайомство із зустрічі з керівництвом Іванівської ОТГ, керівниками структурних підрозділів та директорами комунальних підприємств. Як зазначалося, специфіка реформування освітньої галузі в ОТГ скерована на максимальне підвищення рівня освіти та комфортних умов для її здобуття. Тож учасників зацікавило ознайомлення із загальними питаннями формування освітньої політики в громаді, основними її економічними принципами. Відвідування освітніх закладів громади, зустріч з учнівськими та педагогічними колективами переконали, що, якими б на початку шляху непопулярними не були кроки, сьогодні все зроблене справді скероване за принципом «Найкраще – дітям!».
На фото їдальня у ліцеї №2 Іванівської ОТГ. І не тільки… Раніше цей заклад нагадував скоріше штрафний ізолятор, ніж місце де навчаються діти. Без ремонту, опалення та в жахливих умовах – саме так навчалися там діти. На фото ті зміни, які були запроваджені в Іванівській ОТГ з червня місяця цього року. Треба зазначити, що ремонти роботи не завершені і продовжуються. У ліцеї зараз навчаються діти з самої Іванівки та навколишніх сіл, яких підвозять у школу та відвозять додому на шкільних автобусах. Мене важко чимсь здивувати (бачив багато). Скажу одне єдине: якщо це геноцид села, то хай тоді цей геноцид впевнено крокує по нашій області. А нашим ОТГшкам (за райради та РДА не кажу, бо там зовсім інша мета їх існування…) є в кого вчитися, з кого брати приклад. Ось такими повинні бути сільські школи… Можливо тоді і зникнуть люди, які звикли волати, що село гине.
«Неймовірно, всі учні шкіл Іванівської ОТГ харчуються безкоштовно», – ділилися у соціальних мережах враженнями від поїздки учасники візиту, ще тільки повертаючись додому. Викладали красномовні фото по-європейськи облаштованих їдалень, санвузлів у навчальних закладах, майданчиків для безпечної посадки-висадки учнів зі шкільних автобусів, а ще яскравими світлинами спортивних майданчиків, тренажерів, фонтанів, пішохідних доріжок та викладених бруківкою площ.
«Усі 862 дитини, які навчаються у школах Іванівської ОТГ, а також вихованці дошкільних закладів у сільській місцевості отримують повноцінне харчування за рахунок місцевого бюджету з розрахунку 26 грн. на дитину. В Іванівці батьки платять у співвідношенні 20% (батьки) на 80% (за рахунок місцевого бюджету)», – про це під час спілкування з колегами та журналістами повідомила керівник відділу освіти, культури, молоді та спорту Іванівської селищної ради Катерина Бондаренко.
Особливо вразив ліцей №2 Іванівської ОТГ, де вдалося упродовж нинішнього літа досягти неймовірних зрушень, адже сюди відбувається підвезення багатьох учнів з сіл. Нині стан цього навчального закладу приємно радує і освітян, і учнів та їх батьків. Причому покращення умов навчання продовжується. Діти з сіл, де наповнюваність класів була вкрай низькою, нині відчули помітну різницю і в умовах, і в результатах навчання, і в соціалізації до великого колективу однолітків. Звісно, що зразковим закладом залишається і Іванівська гімназія.
Керівник відділу освіти, культури, молоді та спорту Іванівської селищної ради (Іванівська ОТГ) Катерина Бондаренко про реформування системи освіти в об’єднаній громаді. Що було і що діти отримали
Навчальні заклади Іванівки:
Іванівська гімназія (опорний заклад) освітнього округу Іванівського району Херсонської області – заклад повної загальної середньої освіти, розрахований на 640 учнів. Будівля закладу введена в дію як Іванівська загальноосвітня школа №1 першого вересня 1974 року. В Іванівській гімназії навчається 495 (у минулому році – 423) учнів.
Іванівський ліцей №2 Іванівської селищної ради – заклад повної загальної середньої освіти, розрахований на 489 учнів. У липні 2018 року було здійснено заміну назви закладу у зв’язку з приведенням у відповідність до норм ст. 13 ЗУ «Про середню освіту». Будівля закладу введена в дію 1 вересня 1990 року. У ліцеї №2 навчається 203 (у минулому році – 105) учнів.
Підвіз учнів із сільської місцевості до закладів освіти розташованих у смт Іванівка здійснюється 5 шкільними автобусами.
Огляд об’єктів інфраструктури, спілкування з селищним головою Віктором Дебелим, його заступником та старостами, секретарем ради Вікторією Щастливою дають розуміння того, як несхожі об’єднані громади одна на одну, зважаючи на місце розташування, місцеві ресурси, джерела наповнення бюджету, підбір команди фахівців та низку інших факторів, в тому числі ключовими є й управлінські якості тих, хто керує складним процесом у ОТГ.
А ще цій команді залишилося у спадок ось такі села:
На фото Нововасилівка – рідне село голови Голопристанської РДА пані Тетяни. Воно розташоване за декілька км від тодішнього райцентру, а зараз центру ОТГ – Іванівки. Пані Тетяна багато років була депутатом Нововасилівської сільради (від БЮТ обиралася), тривалий час працювала заступником голови Іванівської РДА . Мешкала у цьому селі…
Ось так. «Підняла» село, «розвинула», «інвестиції завела», «розквітла» при ній мала батьківщина…))) Зараз цій пані довірили керувати успішним та розвинутим Голопристанським районом. Жартують голопристанці: «Ще пару місяців керування і ось така картина буде по селам Голопристанщини (які не створили ОТГ)».
Довідка: До складу Іванівської ОТГ увійшли 8 сільських рад, що становить 15 населених пунктів. Площа ОТГ 620,115 тис кв. км. Населення 9 543 тис осіб. Склад громади:
Іванівська селищна рада (смт Іванівка), Балашівська сільська рада (село Балашове, село Квіткове), Благодатненська сільська рада (село Благодатне, село Тимофіївка), Воскресенська сільська рада (село Воскресенка, село Михайлівка), Нововасилівська сільська рада (село Нововасилівка), Новомиколаївська сільська рада (село Новомиколаївка, село Широка Балка), Новосеменівська сільська рада (село Новосеменівка, село Мартівка), Трохимівська сільська рада (село Трохимівка, село Захарівка, село Новодмитрівка Перша, село Щасливе), Шотівська сільська рада (село Шотівка, селище Веселівка)
P.S. Їхав я додому з охайної та впорядкованої Іванівки і перебирав думки… Зупинявся на єдиній – як пощастило цій, загубленій у широкому таврійському степу, громаді. Поталанило людям, що замість балаболів, популістів, шкуродерів та байдужих до всього, окрім своїх гаманців людей, вони обрали собі команду патріотів, які люблять свою малу батьківщину та працюють на її розвиток. Не зупиняйтесь! Херсон, Гопри, наші ОТГ і усі люди доброї волі завжди підставлять вам своє плече. Ще поїмо юшки біля іванівського ставу. Добра тобі, щедра Іванівко! А вороги хай зникнуть….