Співаковський: прийняття законопроекту №9287 надасть більше часу дітям з національних меншин для переходу на нові правила організації освітнього процесу

13.11.2018
756

Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки, народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський на свої сторінці в Facebook повідомив, що в парламенті зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту» щодо збільшення перехідного періоду імплементації статті 7 «Мова освіти», реєст.№9287.

Депутат пояснив, що зазначений закон потрібен, насамперед, з метою виключення будь – яких можливих суперечностей.

Співаковський нагадав, що 5 вересня 2017 року ВР прийняла Закон України «Про освіту», який є рамковим документом та основою для здійснення реформування національної системи освіти.

«Цим Законом закладено нові підходи для організації освітнього процесу в закладах освіти, зокрема, щодо використання державної та іншої мов.

Однією з найбільш його резонансних новацій стала стаття 7 – «Мова освіти», спрямована на забезпечення належного оволодіння державною мовою, створення рівних умов для усіх громадян України, незалежно від їхньої національної приналежності в реалізації конституційних прав щодо доступу до вищої освіти та до ринку праці. Під час практичної реалізації нового Закону виникла необхідність уточнення деяких положень пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону, пов’язаних з видовженням строку перехідного періоду імплементації статті 7 «Мова освіти», – пояснив співавтор закону.

Крім того, він звертає увагу на те, що в заключному висновку Венеціанської комісії рекомендовано внести зміни до перехідних положень Закону «Про освіту», забезпечивши довший перехідний період для поступового здійснення реформи.

«Враховуючи висновки Венеційської комісії, практику реалізації статті 7 Закону України «Про освіту», а також з метою забезпечення безперервності вивчення мов національних меншин у закладах загальної середньої освіти, створення умов для застосування оптимальної моделі використання мов в освітньому процесі для кожної національної меншини, пропонується збільшити перехідний період повного запровадження дії статті 7 Закону України «Про освіту» для осіб, які належать до національних меншин, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу», – пояснив Співаковський.

Депутат переконаний в тому, що прийняття зазначеного Закону надасть більше часу дітям з національних меншин і їх батькам для переходу на нові правила організації освітнього процесу, а також органам виконавчої влади забезпечити належну організацію освітнього процесу відповідно до статті 7 Закону.