Сергій Костинський: Українська влада почала знищувати мовлення на окуповані Росією території

02.03.2021
449

Українська влада, на жаль, не просто перестала бути лідером з розвитку мовлення на окуповані Росією території, вона почала знищувати це мовлення.


Сьогодні припинила ефірне мовлення на Крим кримськотатарська радіостанція Meydan Radiosi, сигнал якої поширювався з Чонгарської щогли.

На фото березень 2017 року відкриття теле-вежі на Чонгарі: Українське слово пішло на окупований Крим і Херсонщину

Сергій Костинський. Чонгар 2017 рік

березень 2017 року. Чонгар

Причина – припинення надання державної підтримки кримськотатарському медіахолдингу ATR. На черзі – Телеканал ATR.

Урядова команда Володимира Зеленського, яка спровокувала цю ситуацію – голова Уряду Денис Шмигаль, віце-прем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко – мовчить.

Як влада дійшла до цього результату:

1. Спочатку за часів Уряду Гончарука було фактично знищено телеканал іномовлення UATV. На базі цього телеканалу Мінкульт створив телеканал ДОМ.

2. Потім телеканал ДОМ та всі питання щодо організації мовлення на окуповані території були передані від Міністерства культури та інформаційної політики – Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Міністерство Олександра Ткаченка зосередилося на відновленні медіапроєкту Януковича-Азарова – телеканалу Євроньюз. Через цей інформаційний телеканал планується популяризувати діяльність Володимира Зеленського.

3. У цьому році, з другої спроби, Урядом було позбавлено фінансування кримськотатарський медіахолдинг ATR, в який входять телеканал ATR, дитячий телеканал LALE та радіостанція Meydan.

Що Олексій Резніков та Олександр Ткаченко можуть запропонувати замість існуючого кримськотатарського мовлення? Нічого. Тепер міркуйте самі.

Ситуація, що склалася, є наслідком тиску влади на Меджліс кримськотатарського народу? Це виконання владою замовлення Кремля? Це звичайна кримофобія чиновників Зеленського? Це реальний заміст стратегії щодо реінтеграції та деокупації Криму? Чи, все ж таки, непрофесіоналізм та недолугість влади?

Можна згадати про запуск мовлення радіостанції Радіо Крим Реалії з 25-кіловатного передавача – на частоті 648 AM. В тому-то й справа, що до мовлення радіостанції держава не має жодного відношення. Мовника, громадську організацію, підтримують лише Радіо Свобода та міжнародні донори.

Сергій Костинський