Розпочато подачу води в балку «Великі Сірогози»

10.10.2018
36

8 жовтня 2018 року урочисто було відкрито шлюз на скидній системі, який знаходиться на межі Запорізької та Херсонської області, і балка Великі Сірогози вперше за останні 10 років почала заповнюватися дніпровською водою з Північно-Рогачикської зрошувальної системи загалом 6,2 млн.куб.м.


На знакову подію завітав народний депутат України Сергій Хлань за безпосередньої участі якого здійснилась мрія мешканців Нижньосірогозького району.

Треба розуміти, скільки людей, сил та часу було задіяно щоб дніпровську воду з Запорізької області безкоштовно пустили у Нижньосірогозький район. Тож дякуємо народному депутату України за втілені в життя надії місцевих мешканців. Дякуємо голові обласної державної адміністрації Гордєєву Андрію за допомогу у розчистці русла балки для безперешкодного пропуску води. Дякуємо також місцевим мешканцям, які не стояли осторонь, а прийшли на допомогу.

Надходження води в балку не тільки поліпшить екологічний стан, а й покращить умови життя жителів прилеглих населених пунктів.

Довідково: За радянських часів балка була джерелом зрошення понад 7 тис. гектарів землі, в тому числі 1,5 тис. гектарів – на державних зрошувальних системах, 2,4 тис. гектарів малого зрошення і більше 3 тис. гектарів зрошуваних земель-“супутників”.

Після поділу землі великих господарств на паї, через списання зрошуваних земель, а також зносу і розукомплектації зрошувальних мереж, це зрошення там не функціонує. Також впродовж останнього десятиліття через низьку кількість опадів і невелике технічне скидання води з каналу Р-3-1 балка Великі Сірогози обміліла. На невеликій частині балки вода залишилась, а на більшості території русла вона відсутня.