Росія «змінила підхід» до фінансової окупації материкового півдня України

01.07.2022
641

Наша Асоціація приділила значну увагу злочинним спробам російських загарбників розбудувати «банківську систему» на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, повідомляє сайт ГО АРК

У травні 2022 року окупанти вирішили використати для цього фейковий «Міжнародний розрахунковий банк», «зареєстрованого» на окупованій росії території Грузії у місті Цхінвалі.

Примітно що ухилення влади Грузії від реагування на діяльність цього «банку», у вимірі вчинення через нього воєнних злочинів та масових порушень прав людини, робить цю державу також частково відповідальною за злочинну «роботу фінансової установи» у Херсоні та Мелітополі, про що наша Асоціація повідомила органи влади Грузії, а також уповноважені міжнародні структури.

Примітно що після цього агресор «скорегував» вектор фінансової окупації материкової України та наразі заявлене про злочинне «відкриття» у Мелітополі «відділення» російського «Промсвязьбанку».

Раніше, з 5 та відповідно 10 червня, аналогічні злочинні діяння із «відкриття відділень» «Промсвязьбанку» російські окупанти вчинили у окупованих Криму, Севастополі, Донецьку та Луганську.

Варто додати, що бенефіціаром «Промсвязьбанку» є Петро Фрадков, син колишнього очільника служби зовнішньої розвідки росії Михайла Фрадкова, при чому і банк, і Фрадков-молодший із лютого 2022 року перебувають під санкціями цивілізованих країн світу.

При цьому з 2019 року «Промсвязьбанк» виступав у ролі «опорного банку» для здійснення державою-агресором «оборонного замовлення», тоюто був ключовим фінансовим знаряддям російської агресії, та фактично це й стало підставою накладення санкцій.