Програма «Велике будівництво» на Херсонщині. Стан реалізації

21.05.2020
832

У розпорядженні голови Херсонської ОДА пан Гусєв зазначив стан реалізації в області проектів у рамках національної програми «Велике будівництво».

Зазначимо, що в рамках національної програми «Велике будівництво» на Херсонщині передбачено виконання будівельних робіт на таких об’єктах: 6 шкіл (2 нові та 4 добудови), 6 дитячих садочків (4 нові та 2 добудови), 8 спортивних стадіонів (3 нові та 5 добудов) і будівництво 127,5 км доріг. Таким чином ми бачимо, що переважна більшість об’єктів це так звані перехідні, на яких будівельно-ремонтні роботи почалися раніше.

До переліку об’єктів були внесені зміни, а саме: включено 8 приймальних відділень екстреної медичної допомоги в опорних лікарнях Херсонської області, де планується здійснити реконструкцію.

Трансляцію процесу реалізації будівництва проектів у режимі онлайн забезпечено на трьох об’єктах:
– «Капітальний ремонт спортивного футбольного поля «Дніпро» спортивного комплексу стадіону «Енергія», розташованого за адресою: пр. Дніпровський, 28, м. Нова Каховка Херсонської області»;

– «Реконструкція дитячого садочка (з доведенням до 180 місць) с. Музиківка Білозерського району Херсонської області, вул. 40 років Перемоги, 35-а»;

– «Капітальний ремонт Голопристанського навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням предметів художнього профілю» Голопристанської міської ради Херсонської області».

На теперішній час на об’єктах, де продовжуються роботи, розпочаті в минулі роки, не встановлено камери та не забезпечено онлайн-трансляцію, а саме:

– Департаментом будівництва та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації на об’єкті «Реконструкція тренувального поля стадіону «Кристал» по вул. Лютеранській, 3 у м. Херсоні»;
– Олешківською РДА на об’єкті «Реконструкція будівельних конструкцій будівлі Раденської ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Гагаріна, 1-Б в с. Раденськ Олешківського району»;
– Білозерською РДА на об’єкті «Капітальний ремонт (санація) будівлі Чорнобаївського навчально-виховного комплексу «Загально-освітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» Білозерської районної ради по вул. Галицькій, 21, с. Чорнобаївка, Білозерського району Херсонської області (коригування)»;
– Долматівською ОТГ на об’єкті «Проведення заходів з термосанації будівлі Добропільського закладу повної загальної середньої освіти з використанням енергозберігаючих технологій Долматівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області».

Також на веб-сайті обласної державної адміністрації у розділі «Велике будівництво» відсутні фотозвіти про стан виконання робіт на зазначених об’єктах.

Завершено проведення тендерних процедур по двох об’єктах та визначено підрядні організації, з якими укладено договори:

– «Капітальний ремонт будівлі Опорного закладу «Каланчацький заклад повної загальної середньої освіти № 1 Каланчацької селищної ради Херсонської області»;

– «Реконструкція будівлі дитячого ясла-садка «Лелеченя» за адресою: Херсонська область, Іванівський район, смт Іванівка.

З метою реалізації плану щодо здійснення реконструкції 8-ми приймальних відділень екстреної медичної допомоги в опорних лікарнях Херсонської області ведеться робота з розроблення проектно-кошторисної документації.

Завершено роботи з проектування та отримано позитивні експертні висновки лише по трьох об’єктах. Завершити роботи з проектування по п’яти об’єктах планується до 05 червня 2020 року.

Реалізація проектів, пов’язаних із будівництвом 127,5 км доріг, включає 62 об’єкти, з яких:

– 17 автомобільних доріг загального користування місцевого значення (1 – будівництво, 3 – капітальний ремонт, 13 – поточний середній ремонт);
-4 5 вулиць і доріг комунальної власності (1 – реконструкція, 44 – капітальний ремонт).

Станом на 14 травня 2020 року оголошено конкурсні торги щодо проведення ремонтно-будівельних робіт по 57-ми об’єктах, з них укладено договори по 33-х об’єктах.  Згідно з графіком тривають роботи щодо ремонту автомобільних доріг на 19-ти об’єктах, завершено роботи на 12-ти об’єктах.

На сьогодні немає можливості проводити роботи з капітального ремонту по вул. Соборній у с. Тавричанка Каховського району через відсутність проектно-кошторисної документації та експертного звіту.