Представництво Президента в АРК: Окупанти в Криму забороняють використання української та кримськотатарської мов

22.02.2021
302

Під час презентації огляду щодо обмеження функціонування державної мови на тимчасово окупованих територіях України засупниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Таміла Ташева наголосила на потенційних заходах протидії політиці держави окупанта по викоренню української та кримсьотатарської мов на території Кримського півострова.


Вона зазначила, що з перших днів тимчасової окупації російська окупаційна “адміністрація” порушувала право громадян України користуватися рідною для них мовою, зокрема українською та кримськотатарською.

«Окупаційна “влада” Криму фактично заборонила користуватись українською, знищує українські медіа, школи та інші навчальні заклади. Така ж ситуація з кримськотатарською мовою: маючи заяви та визначення окупаційної адміністрації про те, що вона є однією з офіційних мов, реальних можливостей використання мови та її розвитку на Кримському півострові немає»,- повідомляє на сторінці в мережі Facebook пресслужба Представництва президента України в Автономній Республіці Крим.