ПОВЕРНІТЬ ГРОШІ ГРОМАДАМ

22.08.2019
10698

Ремонти ФАПів, шкіл, дитсадочків у регіонах зупинилися. Узеленського не мають бажання виділяти кошти на ці потреби.


Офіс Президента заблокував кошти Державного бюджету місцевим бюджетам визначених у розпорядженнях Кабінету Міністрів України. Ці кошти – 10 млрд грн – передбачені у Держбюджеті на 2019 рік, і громади очікують на їх отримання. Це кошти ДФРР та соц.-економу.

Відеозвернення до Володимира Зеленського оприлюднили міський голова Городні Андрій Богдан та Борзни Анатолій Койда. Подібну вимогу озвучили й інші мери міст з усієї України. Цей флешмоб отримав назву «поверніть_гроші_громад».

Добре як що на місцях не почали проводити роботи. А як бути тим, хто вже по спів фінансуванню почав роботи за власні кошти і очікує допомогу від держави? Наступ на місцеве самоврядування по який попереджали вже почався. Узеленського хочуть самим вирішувати які садочки чи школи ремонтувати і в яких обсягах. Не громади віднині будуть це вирішувати, а чиновники в Офісі Президента. Ось так.. Голосували за зміни? Отримуйте їх. І головне не забувайте землякам розповісти, чого школа не ремонтується або ФАП, або лікарня… Так і кажіть землякам: голосували за Зеленського, отримуйте! Це його бачення. Це і є ті «позитивні зміни» про які нам розповідали на телеканалі пана Коломойського. Усталі від корупції Порошенка? Отримуйте! І про футбольні майданчики забувайте!!!

Про проблеми які виникли після зазначеного рішення розповідає голова Музиківської ОТГ Олександр Лейбзон:

Кабмін затримує виплату 7,6 мільярда гривень із фонду регіонального розвитку та 2,5 мільярда гривень субвенції на соцекономрозвиток громад. Ці кошти вкрай потрібні на місцях, оскільки до формування нового ряду є ризик не встигнути з ]їх освоєнням. Для Музиківської сільської ОТГ на Херсонщині це понад 8,7 млн. гривень. Голова ОТГ Олександр Лейбзон обурений ситуацією з блокуванням коштів із ДФРР Музиківській громаді на реконструкцію дитячого садка та розширення до його до 180 дітей, котрі гостро потребують дошкільного виховання.

Адже з 2007-го дитсадківці були вимушено переміщені в крило місцевої школи. І лише половина місць від реальної потреби тут могли розмістити дошкільнят. Після створення об’єднаної громади питання вдалося нарешті зрушити з місця, з’явилася надія і в батьків, і в педагогів, і в місцевої влади. Поки що роботи тривали за рахунок місцевого бюджету громади, однак без державної підтримки, яка виявилася заблокованою, сьогодні вирішити проблему продовження та завершення робіт нереально!