Плавучий космодром створять на Херсонщині

21.02.2019
806

Таку перспективу 21 лютого озвучив Сергій Войт, генеральний директор Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (Південмаш) під час спілкування з колективом Херсонського державного заводу «Палада», на якому виготовляють плавучі споруди (доки). Сам Південмаш спеціалізується на ракетобудуванні, і здійснює зовнішньоекономічну діяльність в 23-х країнах, зокрема в Європі.


«Завдяки позиції і волі Президента Петра Порошенка активізувати процеси євроінтеграції, наше підприємство отримало можливість розвиватися та заявляти про себе на європейському ринку. Події сьогодення кидають рідні виклики, але ми орієнтуємося на європейські стандарти, а також плануємо втілювати масштабні проекти», – відзначив Сергій Войт.


За словами гендиректора Південмашу, Україні потрібно мати власний майданчик для запуску ракет, і створити його можливо на Херсонщині.
«На сьогодні в Україні немає космодрома. Наші інженери шукали варіанти, розглядали багато питань. Потрібно все враховувати, адже деякі країни проти того, щоб над ними запускали ракети. Спільно з Укроборонпромом ми вирішили зробити таку платформу на херсонському підприємстві «Палада». Сьогодні поговорив з працівниками. Думаю, в нас вийде», – повідомив Сергій Войт.

Директор Херсонського державного заводу «Палада» Валерій Маломан, заручившись підтримкою свого трудового колективу, повідомив, що готовий до співпраці та партнерства.


«Сьогодні разом з колегою із Південмашу спільно визначили, в якому напрямі рухатися далі, адже питання створення плавучого космодрому перспективне й дуже цікаве. Щоб досягти успіху та розвивати підприємство, треба мати стабільність й підтримку від держави. Ми це розуміємо і прагнемо цього».